En İyi Affiliate Marketing Yazılımı Nasıl Seçilir?

İlk kez bir gelir ortaklığı programı oluşturduğunuzda, bunu Affiliate Marketing yazılımıyla yönetmeyi hemen düşünmeyebilirsiniz. Ancak Affiliate Marketing yazılımı, gelir ortaklığı pazarlamanızın büyük resminden daha ayrıntılı bileşenlerine kadar her şeyi idare etmek için son derece faydalı bir yoldur. İşte ilk kez bir yazılım seçerken bilmeniz gerekenler.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Satış Ortaklığı Pazarlama Yazılımı Çözümü Kullanmanın Faydaları

Öncelikle, neden gelir ortaklığı yazılımı kullanmayı düşünmelisiniz? Bunun en büyük nedeni, işin çoğunu otomatikleştirmenize yardımcı olmasıdır. Tüm bu işleri kendiniz yapıyor olsaydınız, siparişlerinizi veya sayfa hitlerinizi manuel olarak gözden geçirmeniz ve bu hitlerin veya kupon kodlarının nereden geldiğini takip etmeniz, ardından bu siparişleri bireysel bir satış ortağına manuel olarak atamanız gerekirdi. Gelir ortaklığı yazılımı bu manuel işleri hallederek hepsini otomatikleştirir ve çok fazla zaman kazandırır.

Ayrıca satış ortakları, satış ortaklığı yazılımı kullanan işletmelerle çalışmayı tercih ediyor. Sizin tarafınızdaki süreci kolaylaştırdığınız gibi, onların tarafındaki süreci de kolaylaştırır, böylece bir satış için ödeme alamama veya geç ödeme alma konusunda endişelenmeleri gerekmez.

Affiliate Marketing Pazarlama Yazılımı Çözümünde Aranması Gerekenler

Peki, ne arıyor olmalısınız? İşte Affiliate Marketing yazılımı çözümünüzde dikkat etmeniz gereken dört nokta.

E-ticaret Yazılımınızla Entegrasyon

Elbette çözümün e-ticaret yazılımınızla entegre olması gerekir. Shopify Plus veya BigCommerce kullanıyorsanız, satış ortaklığı pazarlama yazılımınızın her bir satış ortağınızdan ne kadar para alacağınızı anlamak için satın alma ve sayfa ziyareti bilgilerinize kaynak sağlayabileceğini bilmeniz gerekir.

Çok Sayıda Satış Ortağı Takibi

İştirakler söz konusu olduğunda, bu iştirakler için çok sayıda izleme istersiniz. Bu ay şirketiniz için en çok kimin çalıştığını, ortalama dönüşüm oranınızı, şu anda kaç satış ortağının aktif olduğunu ve isteyebileceğiniz diğer her şeyi görebilmelisiniz. Çok sayıda takip, çok daha fazla satışa yol açacaktır.

Önerilen İçerik :   Türkiye'de Satış Ortaklığı Veren En İyi 10 Site

Dolandırıcılık Önleme

Ancak, satış ortaklarınızla ilgili her şeyi takip etmeniz gerekirken, ne yazık ki bunların hiçbirinin dolandırıcılık olmadığından da emin olmanız gerekir. Yüksek kaliteli bir satış ortaklığı pazarlama yazılımı çözümü, dolandırıcılığı hedeflemenize ve önlemenize yardımcı olacak yerleşik dolandırıcılık önleme hizmetlerine sahip olmalıdır.

İştiraklerinizle Bağlantı

Son olarak, yalnızca kendi tarafınızdaki iştiraklerinizi anlayabilmek yeterli değildir. Ayrıca bu satış ortaklarıyla bağlantı kurmak ve onlara sizin için önemli olduklarını göstermek istersiniz. Satış ortaklarınızla doğrudan bağlantı kurmanıza yardımcı olan bir satış ortaklığı pazarlama yazılımı programı, sizinle satış ortaklarınız arasında bir bağ kurmanın en iyi yoludur.

Affiliate Marketing Yazilimi Nasil Secilir
Affiliate Marketing Yazilimi Nasil Secilir

Affiliate Marketing Yazılım Çözümü Seçerken Akılda Tutulması Gerekenler

Yazılım seçme zamanı geldiğinde, yanlış seçim yapmaktan endişe edebilirsiniz. İşte seçim süreciniz sırasında aklınızda tutmanız gereken üç şey.

Gerekirse Yazılım Değiştirebilirsiniz

Belirli bir yazılımı seçmiş olmanız, onunla sonsuza kadar evli olduğunuz anlamına gelmez. Daha çok sevdiğiniz başka bir yazılım programı bulursanız, her zaman değiştirebilirsiniz. İşinize yaramayan bir yazılıma takılıp kalma konusunda endişelenmenize gerek yok.

Affiliate Marketing Uzmanına İhtiyacınız Olacak

Bir gelir ortaklığı pazarlama yazılımı çözümünün, genel satış ekibinizin üyelerinden birinin diğer işlerinin yanı sıra birdenbire gelir ortaklığı pazarlamasıyla da ilgilenebileceği anlamına geleceğini düşünmeyin. Çoğu zaman, gelir ortaklığından önemli miktarda gelir elde etmeye çalışıyorsanız, ekibinizin bir parçası olarak bir gelir ortaklığı uzmanı isteyeceksiniz.

Diğer Üçüncü Taraf Programları Satış Ortaklığı Yazılımına Sıklıkla Bağlayabilirsiniz

Gelir ortaklığı yazılımı başlı başına bir ürün ağıdır. Satış ortaklığı yazılımınızı e-ticaret yazılımınıza bağlayıp her ikisinin de avantajlarından yararlanabileceğiniz gibi, diğer programları da satış ortaklığı yazılımınıza bağlayıp daha fazla avantaj elde etmeniz yaygın bir durumdur.

İşletmeniz için Doğru Affiliate Marketing Yazılım Çözümünü Nasıl Seçersiniz?

Peki, tüm bu bilgiler ışığında doğru gelir ortaklığı yazılımı çözümünü nasıl seçebilirsiniz? Her şeyden önce, ihtiyaçlarınıza uygun bir şeye ihtiyacınız var. Yazılımınızın hedeflemesini istediğiniz belirli sorunlu noktaların bir listesini yapın.

Önerilen İçerik :   TikTok Satış Ortaklığı Pazarlama Stratejileri

İkinci olarak, gelir ortaklığı pazarlama uzmanınızın bu konuşmanın büyük bir parçası olmasına izin verin. Belirli bir yazılımı gerçekten seviyorlarsa, birincil seçeneğiniz olarak bu yazılımı incelemeyi düşünün.

Üçüncü olarak, e-ticaret platformunuzdan dahil etmek istediğiniz üçüncü taraf ürünlere kadar kullandığınız her şeyle uyumlu olduğundan emin olun.

Son olarak, kaydolun ve sevdiğinizden emin olun. Şirketinizin sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olmak için deneme sürüşü yapın.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir