Sosyal Medyada Her Şeyi Paylaşmak Psikoloji

İnsan hayatının artık değişmeyen bir parçası haline gelmiş olan sosyal medya üzerinden her şeyin paylaşılması ve bunun kişisel özel alana zarar vermesi birtakım zararları da beraberinde getiriyor.

bayigram
bayigram

Sosyal medya kullanımı sadece ülkemizde değil, dünyanın geri kalanında da oldukça yaygın bir durum olarak dikkat çeker. İşte bunun yapılması sırasında her şeyin farklı platformlar üzerinden paylaşılmasının nedenleri merak edilir. Bu zaman zaman bir sorunun göstergesi olsa da detaylar için yazımıza bakınız.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Sosyal Medyada Neden Paylaşım Yapıyoruz?

Paylaşım yapmak farklı nedenlerden dolayı gerçekleştirilir ve buy telegram members yani üyeleri de bunu yapar. Sosyal medyada sürekli paylaşım yapmanın farklı nedenleri söz konusu olmakla beraber bunlar ise şöyledir;

 • İnsan beyninde dopamin adında bir kimyasal vardır ve bu genel olarak özgüven, mutluluk gibi duyguları hemen tetikler. İşte bunu harekete geçirmenin en kolay yolu sosyal medya paylaşımları sonrasında övgü almaktır.
 • Her insan kendinden bahsetmek ister ve bunun da doğal bir ihtiyaç olduğunu biliyoruz. Sosyal medya buna hizmet eder. Kişi kendisini bu sayede tanımış olur.
 • Merak ve öğrenme isteği doğuştan gelir. İlgi toplayan paylaşımlara imza atmak bu noktada başka bir gerekçe olarak dikkat çeker.
 • Elbette paylaşım yapılmasının bir diğer amacı ise kişini sevdikleri ile iletişim halinde kalmak istemesidir.

Sosyal Medya Paylaşımlarının Olumlu Etkileri Nelerdir?

Özellikle instagram yorum satın al işlemleri çok sık tercih edilir. Sosyal medya paylaşımlarının kişiye dair olumlu birçok etkisi söz konusu olmakla beraber bunlar ise şöyledir;

 • Sosyal ilişkilerin geliştirilmesi bunların arasında öne çıkar. Yeni insanlarla tanışmak, onlarla iletişim kurmak ve daha sosyal hale gelmek mümkündür.
 • İnsanlar ilgili paylaşımlar sayesinde kendilerini çok daha iyi ifade ederler.
 • Hem farkındalık hem de bilgi artırmak bir diğer olumlu etkidir.
Önerilen İçerik :   Kanal Tedavisi

 

Sosyal Medyada Paylaşım Yapmanın Sınırları Var mıdır?

popigram
popigram

Her zaman twitch takipçi satın al olarak tanımlanmış olan özel işlem büyük avantajlar sağlar ve para kazanmanın kapılarını sonuna kadar açar. Sosyal medya üzerinden yapılacak olan farklı konulardaki paylaşımlar sırasında gizliliğe büyük bir önem verilmelidir. Özellikle resimler, özel bilgiler, konum gibi bilgilerin yayınlanmaması gerektiğini rahatlıkla söylemek gerekiyor. Bunun nedeni ise kötü niyetleri kişilerin olası zararlarının önüne geçmektir.

Sosyal Medya Bağımlılığı Nasıl Engellenir?

Tabi ki tiktok beğeni satın al buy işlemi güvenilir siteler üzerinden ve tek tıkla yapılır. Elbette sosyal medya birçok farklı olumlu etkisi ve katkısı ile insan hayatının ayrılmayan bir parçası haline gelmiştir. Burada dikkat çeken nokta ise bağımlılığın önüne geçmektir. Bunu sağlayabilmek adına kullanımı sınırlamak, hesapların sayısını azaltmak, sosyal medya hesaplarındaki bildirimleri kapatmak, buradan belli bir süre boyunca uzaklaşmak gibi seçeneklere yönelmek çok mantıklıdır. Her şeyin fazlasının zarar olduğunu unutmayınız.

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir