TikTok Satış Ortaklığı Pazarlama Stratejileri

2023’e yönelik dijital trendler, video içeriğinin önümüzdeki yıl da en çok tüketilen medya formatları arasında yer alacağını gösteriyor. Söz konusu videolar, özellikle de kısa ve ilgi çekici olanlar olduğunda, TikTok en üstün platformdur. Dolayısıyla, giderek daha fazla markanın platformdaki varlıklarını artırmak için çabalaması hiç de şaşırtıcı değil. Bu, TikTok’u markalarla çalışan içerik oluşturucular, etkileyiciler ve bağlı kuruluşlar için de kazançlı bir platform haline getiriyor.

Bağlı kuruluş bağlantıları yayınlarken ve sponsorlu gönderiler yayınlarken bazı sınırlamalar olsa da TikTok, bağlı kuruluşlara ek gelir elde etmek için hala iyi bir alan sunuyor. Burada, TikTok satış ortaklığı pazarlaması için neyin harika kıldığını ve platform aracılığıyla daha fazla kazanmanıza yardımcı olacak en iyi stratejileri gözden geçiriyoruz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

TikTok 2023 için Satış Ortaklığı Pazarlama Stratejileri

Bir niş seçin ve ona odaklanın.

TikTok son derece kişiselleştirilmiş içerik sunduğundan, hedeflenen bir segmentte daha sağlam bir itibar oluşturmak için belirli bir niş içinde kalmak istersiniz. Bu, platformdaki hedef kitleniz arasında size daha yüksek görünürlük ve daha iyi tanınma sağlar.

Bir niş seçerken, insanların ihtiyaç duyduğu ve düzenli olarak kullandığı şeylere odaklanın. Giyim, makyaj, gıda, elektronik aletler ve hobi malzemeleri gibi kitlesel tüketici ürünleri, tüketiciler genellikle bunları satın almakta tereddüt etmedikleri için genellikle satış ortakları için en iyi sonucu verir. Ayrıca sağlık ekipmanları, çevrimiçi kurslar ve lüks ürünler gibi hedef kitlenizin harcanabilir gelirini harcayacağı ürünleri de arayın.

Bir niş seçtikten sonra, içeriğinizin çoğunluğunu buna odaklayın. İçerik kitaplığınıza çeşitlilik katmak istiyorsanız, yine de içinde bulunduğunuz nişle ilgili olan nişlere bağlı kalmak isteyebilirsiniz. Bu sizi aynı kitle aralığında tutar.

TikTok Satis Ortakligi Pazarlama
TikTok Satis Ortakligi Pazarlama

Ortaya çıkan trendlerden yararlanın veya kendi trendinizi yaratın.

Trendler TikTok’un tam merkezinde yer alır. Aslında, platformun meteorik yükselişi çoğunlukla en son trendlerden ilham alan viral içerikten kaynaklanıyor. Dolayısıyla, daha fazla gösterim almak ve viralite şansınızı artırmak istiyorsanız, en yeni TikTok trendlerinden yararlanın.

Önerilen İçerik :   En İyi Affiliate Marketing Yazılımı Nasıl Seçilir?

Neyin trend olduğunu bilmek için viral videolardaki içerik ipuçlarını arayın. Hangi hashtag’ler, sesler, desenler veya başlıklar kullanıldı? Kullanıcılar bu öğelerden en çok hangisinden bahsediyor? Hangi meydan okumalar en çok görüntülenme, beğeni ve paylaşım alıyor?

İçeriğinizde trend olan müzik veya sesleri kullanın ve meydan okumalara katılın. Trend dans adımlarına yeni ve benzersiz bir şey getirerek kendinizi diğer kullanıcılardan farklılaştırın. İlgi çekmek için viral videoların daha iyi ve geliştirilmiş versiyonlarını oluşturun.

Daha da iyisi, benzersiz içerik oluşturmaya ve trendleri başlatmaya çalışın. İlginç içerikli veya son derece ilgi çekici müzikli videolar oluşturun. Hareketleri taklit etmesi kolay ve diyalogları ezberlemesi basit hale getirin. Videonuzun viral olma şansını artırmak için esprili mizah ekleyin ve güncel olayları dahil edin. Yeni trendler başlatmak için eğlenceli ve yapması kolay meydan okumalar başlatın.

TikTok biyografinize özel bir bağlantı ekleyin.

TikTok’ta bağlı kuruluş pazarlamasının sınırlamalarından biri, videolara veya altyazılara bağlantı yerleştirilememesidir. Bunun yerine yapabileceğiniz şey, biyografinize bir bağlı kuruluş bağlantısı eklemek ve ardından videonuzda buna atıfta bulunmaktır. Ancak, TikTok profilinize tıklanabilir bir bağlantı eklemek için bir işletme hesabınızın olması gerekir.

Yeni başlıyorsanız ve binden az takipçiniz varsa, hatırlaması kolay özel bir bağlantı kullanın, böylece izleyiciler bunu arama çubuklarına yazabilir veya sesli aramada arayabilir. Bağlantınıza TikTok profiliniz için daha akıcı bir görünüm vermek için bir URL kısaltıcı da kullanabilirsiniz.

Biyografinize tıklanabilir bir bağlantı ekleyip ekleyemeyeceğinizi kontrol etmek için Profil sayfanıza gidin ve sizden bir URL eklemenizi isteyen bölümü arayın. Bağlı kuruluş bağlantısını ekleyin, Gönder’e dokunun, ardından bağlantının tıklanabilir olup olmadığını kontrol etmek için cep telefonunuzu kullanın.

Gelir ortaklığı markalarından özel bir URL isteyin.

Popüler influencer’lara genellikle isimlerini içeren URL’ler veya akılda kalıcı özel kodlar verilir. Ancak birçok marka, sosyal nüfuzlarına bakmaksızın satış ortaklarına özel URL’ler vermeye çok isteklidir. Satış ortaklarınıza size hatırlaması kolay bir URL verip veremeyeceklerini sorun.

Önerilen İçerik :   Pinterest Affiliate Marketing için Kapsamlı Rehber

Özel bir URL, hesabınız için benzersiz bir şekilde işaretlenir. Birisi sizin özel URL’nizi kullandığında, bu URL onu marka veya ürün sayfasına yönlendirir. Bir satın alma işlemi gerçekleştirdiklerinde, satış size aktarılır ve size bir komisyon kazandırır. Bu özel URL’lerden içeriğinizde bahsedin veya altyazılarınıza ekleyin. Tıklanabilir olmasalar bile hatırlanmaları ve arama çubuğuna yazılmaları kolaydır.

Eğlenceli ama bilgilendirici videolar yayınlayın.

TikTok esas olarak bir eğlence platformudur, bu nedenle izleyicilerinize izlemekten keyif alabilecekleri bir şey sağlayın. Mizah belirli bir şey olsa da, kitlenize bağlı ürün veya hizmetleri satın almaları için ilham veren bilgilendirici içerik vermeye çalışın. Ancak izleyicileri uzaklaştıran sert satışlardan uzak durun.

İzleyiciler, promosyon ürünleri içeren veya bağlı kuruluş markalarından bahseden videolarınızdan değer kazanmalıdır. Ürünleri nasıl kullandığınızı gösterin veya çok sert satış yapmadan faydalarını vurgulayın. Yalnızca tanıtımını yaptığınız ürünlere odaklanmak yerine, nişinizle ilgili faydalı ipuçları ve pratik tavsiyeler verin. Ardından, videonuzda öne çıkardığınız ürünlerin bağlantılarının biyografinizde mevcut olduğunu belirtin.

Etkileşimi güçlendirmek için çaba gösterin.

Daha yüksek etkileşim viralite potansiyelini artırır. Profilinizde mümkün olduğunca çok yorumla etkileşim kurmaya çalışın. Hemen bir bağlantı kurmak için yeni takipçileri kişisel bir yorumla karşılayın. Takipçilerinize sizin için önemli olduklarını göstermek ve daha derin ilişkiler kurmak için ne tür içerikler görmek istediklerini sorun. Etkileşimi güçlendirmek için ivme kazandıkça, trafiği satış ortaklığı tekliflerinize yönlendirin.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir