Vet Coin Nedir, Geleceği ve Yorumları 2022-2023-2025-2030

VeChain (VET), özel bir blok zinciri lojistik çözümünden halka açık çok işlevli bir blok zinciri platformuna dönüşen bir projedir. VeChain’in arkasındaki ekip, iş dünyasına adanmış evrensel bir platform oluşturan talep üzerine bir ürün yaratmayı başardı. Şirket, geleneksel endüstri oyuncuları arasında blok zinciri entegrasyonunu basitleştiren bir dizi çözüm sunuyor.

Platformun esnekliği, bir ürünü fabrikadan son kullanıcıya kadar ister markalı giyim, ister alkol veya uyuşturucu olsun, izlemenize olanak tanır. Kim ona yatırım yaptı ve VeChain nedir ve gelecekte VeChain’den ne bekleyebilir? Tam VET fiyat tahminimizde, projenin gelecekte gelişmeye ve yenilik yapmaya devam edip edemeyeceğini anlamak için ileriye bakıyoruz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

VeChain (VET) Nedir?

VeChain, 2015 yılında kurulmuş bir blok zinciri projesidir. Proje, başlangıçta blok zinciri ve IoT teknolojilerine dayalı bir tedarik zinciri yönetimi ve sahteciliği önleme sistemi olarak düşünülmüştü. Aralık 2017’de, ürün yeniden markalandı ve merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) için VeChainThor blok zinciri olarak yeniden piyasaya sürüldü.

İlk başta VeChain, blockchain teknolojisi ve NFC çipleri, QR kodları veya RFID izleyiciler gibi çeşitli cihazlara entegre edilebilen akıllı ürün takip çipleri ile ünlüydü. Tüm ürünleri akıllı çiplere yazmak, kullanıcı verilerinin güvenilirliğini garanti eder. VeChain’in birincil hedefleri, diğer şeylerin yanı sıra tedarik zincirini optimize etmek, sahteciliğe karşı koruma sağlamak, ürün güvenliğini sağlamak ve ürün orijinalliğini doğrulamaktı.

Lojistikteki ilk başarısına rağmen, VeChain artık herhangi bir sektördeki işletmeler için bir blok zinciri hizmet sağlayıcısı olarak kendini kanıtlamıştır. VeChain’in amacı, şeffaf bir bilgi akışı ve taraflar arasında verimli işbirliği sağlayabilen şirketler için güvenilir bir dağıtılmış ekosistem oluşturmaktır. Proje, Microsoft, Shanghai Gas, Walmart China, BMW Group, H&M ve diğerleri gibi büyük şirketlerle yaptığı işbirliğiyle tanınıyor.

Vet Coin Gelecegi
Vet Coin Gelecegi

VeChain Mimarisi ve İşlevselliği

VeChainThor blok zinciri, en iyi dApp’ler için bir platform olarak bilinen Ethereum blok zincirine dayanmaktadır. (Not: Blogumuzda Ethereum Nedir makalemizi okuyabilirsiniz .) VeChain, Ethereum’dan şu teknik blokları ödünç aldı: muhasebe/denge blok zinciri modeli, RLP kodlama yöntemleri, Ethereum sanal makinesi (EVM), vb.

Önerilen İçerik :   PP DD Kaç Olmalı? F/K ve PP/DD Oranları Nedir?

VeChainThor’da bir blok oluşturmak 10 saniye sürer. Ekip, VeChainThor blok zincirinin PoA (yetki kanıtı) fikir birliği mekanizması dahil olmak üzere saniyede 10.000 işleme (TPS) ulaşabileceğini belirtiyor. Ancak, platform ilk olarak o aşamada ağın ihtiyaçlarına karşılık gelen bir değer olan 50 TPS ile piyasaya sürüldü. VeChainThor işlemleri, tek bir işlemde birden fazla işlem gerçekleştirmenize olanak tanıyan çoklu görevdir. Ağın kayıtlı en yüksek TPS’si 165 idi. Kurucuya göre, ağda ortalama 100 TPS işleniyor.

VeChainThor’un ana özelliği, blok zincir teknolojisini işletmelere toplu olarak entegre etmek için tasarlanmış olmasıdır. Bu nedenle proje, blok zincirin birincil işlevi olan değer aktarımına ek olarak iş teknolojilerinin gerçek kullanımını basitleştirecek unsurlar geliştirmeyi amaçlamaktadır.

VeChain, tüm geleneksel organizasyonların kripto para birimi ile uğraşmak konusunda rahat olmadığını tahmin ediyor, ancak VeChainThor’un bunun için bir çözümü var. Çok seviyeli ödeme modeli, kullanıcının sponsorun hesabını kullanarak işlem yapmasına olanak tanır. Bu, işe dahil olan birkaç taraf olduğunda ve bunların hepsi kripto para birimleri ile çalışmaya istekli olmadığında kullanışlıdır. Platformu kullanmak ve sponsorlu bir hesap aracılığıyla uygulamalarla akıllı sözleşmeler yürütmek için kullanıcının tek ihtiyacı özel ve genel bir anahtardır. VechainThor iş uygulamalarında kullanılmak üzere tasarlandığından, aşağıdaki kurallara göre oluşturulmuştur:

  • Sistem standardizasyonu, modülasyonu ve esnekliği
  • Bağımsız ve birbirine bağlı mimari katmanlara sahip çok katmanlı mimari
  • Diğer sistemleri ve teknolojileri bağlamak için açık protokoller
  • Hızlı ve rahat geliştirme

Vechain (VET) Fiyat Geçmişi

VeChainThor fiyat tahminimize geçmeden önce tarihsel veri analizi ile başlayalım. VeChainThor, 2018’de pazara giren nispeten genç bir projedir. O yıl ayı piyasasının başlangıcı oldu, ancak ekip 2018-2019 boyunca gelişmeye devam etti ve 2021’de mükemmel sonuçlar gösterebildi.

Önerilen İçerik :   Pasif Gelir Nedir? İnternetten Pasif Gelir Nasıl Kazanılır?

2022, 2023, 2025, 2030 için Vechain (VET) Fiyat Tahmini

VeChain, blok zincirini mevcut iş süreçlerine başarıyla entegre ederek kaynakları optimize eder ve serbest bırakır. Etkileyici ortaklık listesi, şirketin büyümesini sürdürme konusunda ciddi olduğunu gösteriyor. Şimdi, popüler tahmin hizmetlerini kullanarak VeChain’in fiyat tahminini analiz etme zamanı.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir