Amazonda Satış Yaparak Para Kazanma Rehberi

2023’te internetten para kazanmanın bir yolunu arıyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Eğer öyleyse, Amazon sizin için mükemmel bir platform olabilir. Geçen yıl 700 milyar doları aşan geliriyle Amazon, günümüzün en kazançlı e-ticaret fırsatlarından biri. Yine de Amazon’da para kazanma her zaman kolay değildir – en bilgili girişimcilerin bile başarılı olmasını engelleyebilecek pek çok tuzak ve engel vardır. Başlamanıza yardımcı olmak için, bu yıl Amazon’da para kazanma etkili yollarından bahsedelim.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Amazon’da Gerçekçi Şekilde Para Kazanabilir misiniz?

Yeni başlayanlar Amazon’da satış yapmayı düşündüklerinde, genellikle bunun bir hızlı zengin olma planı olduğunu düşünürler. Ya da herkesin internetten para kazanabildiğini ama kendilerinin kazanamadığını düşünürler. Bu nedenle, kendinizle ilgili olası şüphelerinizi yok etmenin, sıfırdan her ay binlerce dolar kazanmaya başlayan insanları göstermekten daha iyi bir yolu yoktur.

  • Jake, FBA Amazon üzerinden satış yapan 21 yaşında bir girişimci. Çok para kazanıyor – yılda bir milyon doların üzerinde!
  • Sean Dollwet, Amazon’da kitap satarak hayal bile edilemeyecek bir servet yarattı ve milyoner oldu.
  • Sadece on dokuz yaşında olan Kenzo Sobrie, Amazon FBA’yı kullanarak inanılmaz bir başarı elde etti ve bu süreçte milyonlarca dolar kazandı.
  • Foundr’ın Infinite Amazon kursunun eğitmeni Melisa Vong ise bir araba galerisinde 9-5 çalışarak Amazon’daki ilk ayında 30.000 dolar kazandı.

Bunlar, Amazon’da para kazanan sayısız insan hikayesinden sadece birkaçı. Cevap evet – Amazon’da para kazanmak mümkün ve birçok insan bunu yapıyor.

Amazonda Satis Yaparak Para Kazanma Rehberi
Amazonda Satis Yaparak Para Kazanma Rehberi

Amazon’da Nasıl Para Kazanılır?

Artık Amazon’da para kazanmanın mümkün olduğunu bildiğinize göre, insanların kâr elde etmek için kullandığı popüler yöntemleri inceleyelim.

1. Amazon Kindle Doğrudan Yayıncılık (KDP)

İlk başarılı çevrimiçi işlerimden biri hala Amazon’da para kazanmanın en popüler yollarından biri. KDP, yazarların ve yayıncıların Amazon’un platformu üzerinden dijital kitaplar, ciltli kitaplar ve ciltli kitaplar yayınlamasına olanak tanıyor. Kitaplarınızı bir kez yükleyebildiğiniz ve ek bir çaba harcamadan satmaya devam ettikleri için pasif gelir elde etmenin harika bir yoludur.

Önerilen İçerik :   Sitede Hakkımızda Bölümüne Ne Yazılır?

KDP ile Ortalama Kazanç Potansiyeli Nedir?

Kitaplarınızı yayınladıktan birkaç ay sonra, ayda 1.000 ila 5.000 dolar arasında bir kazanç elde etmeyi bekleyebilirsiniz. Bu, kitaplarınızı hangi alanda yayınladığınıza ve ne kadar iyi sattıklarına bağlıdır.

2. Amazon FBA

Amazon’da para kazanmak için en popüler yöntemlerden biri FBA programıdır. FBA, “Amazon tarafından yerine getirme” anlamına gelir, yani ürünlerinizi Amazon’a gönderebilirsiniz ve onlar sizin için toplar, paketler, gönderir ve müşteri hizmetlerini halleder. Ayrıca, ürünlerinizi satın almak için bekleyen milyonlarca aç müşteriye anında erişebilirsiniz. Dolayısıyla, web sitenizi oluşturmak veya müşteri desteği ve tüm bu sıkıcı yönlerle uğraşmak konusunda endişelenmenize gerek yok.

FBA ile Ortalama Kazanç Potansiyeli Nedir?

Amazon FBA ile kazanç potansiyeli rakipsizdir. Şaşırtıcı bir şekilde, Amazon satıcılarının yüzde yetmişi her ay bin doların üzerinde kazanıyor. Daha da etkileyici olanı, dörtte birinin (%25) ayda yirmi beş binden fazla kazanmasıdır.

3. Amazon Ortaklık Programı

Satış ortaklığı pazarlamacısı olmak ve komisyon kazanmak istiyorsanız, Amazon Associates programı başlamak için en iyi yollardan biridir. Program, Amazon’daki ürünleri tanıtmanıza ve yaptığınız her satıştan komisyon kazanmanıza olanak tanır. Herhangi bir stoğa sahip olmanıza veya ürünlerinizi oluşturmanıza gerek yoktur; bir Amazon Gelir Ortaklığı hesabına ihtiyacınız vardır ve hızlı bir şekilde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Elektronik, giyim ve ev eşyaları gibi fiziksel ürünleri tanıtmayı planlıyorsanız idealdir. E-kitap, müzik, film vb. dijital ürünleri tanıtabilirsiniz. Genellikle insanlar niş bloglar (kampçılık hakkında bir blog veya masa oyunları hakkında bir blog gibi) oluşturur ve nişleriyle ilgili ürünleri tanıtabilirler. Başka bir alternatif de ürünleri kutusundan çıkardığınız ve incelediğiniz bir YouTube kanalı oluşturmaktır. Bir ürünü satın alma bağlantısını paylaşabilir veya videonuzun açıklamasında bir Amazon satış ortaklığı bağlantısına yer verebilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Wordpress En İyi 10 Ücretli ve Ücretsiz E-Ticaret Temaları 2023

Amazon Gelir Ortaklığı Programı ile Ortalama Kazanç Potansiyeli Nedir?

Bu, tanıtmayı seçtiğiniz ürünlerden pazarlamanızın ne kadar başarılı olduğuna kadar birçok faktöre bağlıdır. Aylık yüzlerce dolardan binlerce dolara kadar değişebilir.

Merch By Amazon

Yaratıcı bir zihne sahipseniz ve tasarımlarınızı oluşturmak ve bunları tişörtler ve diğer ürünler üzerinde satmak istiyorsanız, Merch By Amazon harika bir seçenektir.

Bu programı kullanarak tasarımlarınızı tişörtlere, kupalara, telefon kılıflarına ve daha fazlasına yükleyebilirsiniz. Tüm ürünler Amazon tarafından karşılanır, yani ödeme, müşteri hizmetleri ve nakliye işlemlerini sizin için onlar halleder. Tek yapmanız gereken ürünü tasarlamak, yüklemek ve gerisini Merch By Amazon hallediyor. Ayrıca, stok veya nakliye konusunda endişelenmeden satılan her üründen telif ücreti kazanırsınız.

Merch By Amazon ile Ortalama Kazanç Potansiyeli Nedir?

Bu, oluşturduğunuz tasarımların sayısı, ne kadar popüler oldukları ve ne kadar rekabet olduğu gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Bazı insanlar ayda binlerce kazanırken bazıları hiçbir şey kazanamaz.

Amazon El Yapımı

Bu program Etsy’ye benzer ancak ürünlerinizi sergilemek için Amazon’un platformunu kullanır. El yapımı ürünlerini satarak para kazanmak isteyen sanatçılar ve zanaatkârlar için mükemmeldir. Diğer Amazon programları gibi, fiyatlarınızı belirleyebilir ve ödeme, kargo ve müşteri hizmetlerini onlara bırakabilirsiniz. Sizin sadece ürünlerinizi oluşturmaya ve pazarlamaya odaklanmanız gerekiyor.

Amazon Handmade ile Ortalama Kazanç Potansiyeli Nedir?

El yapımı ürün satıcılarının yaklaşık %63’ü ayda 1.000 doların üzerinde satış yapıyor. Yani başarılı olursanız en az bu kadar kazanmanız gerekir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir