Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin nasıl alınır sorusu özellikle kripto borsasına girmek isteyen kullanıcılar tarafından sıkça sorulur. Kripto dünyasına ilk giriş yapan birimlerden Bitcoin, en geniş hacme sahiptir. İlk olarak piyasa sürülen kripto para olmasının dışında yatırımcılara sunduğu avantajlar oldukça fazladır. Bu nedenle yatırım yapmak isteyen kişiler, öncelikle Bitcoin üzerine sorular sorar.

egemoney

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, 2009 yılında kripto para dünyasına sunulmuştur. Açık kaynak kodlu yazılım olarak sunulmuş ve kullanılmaya başlanılmıştır. Merkez bankası gibi herhangi bir yöneticiye bağlı olmayan, aracı ihtiyacı bulunmayan ve transfer edilebilen bir para birimidir. Dijital para olarak bilinen kripto paraların, ilkidir. Blok zinciri isminde topluma açık olan bir defte üzerinde kaydı tutulur. 2021 yılında El Salvador tarafından resmi bir para birimi olarak ilan edilmiştir.

Belli bir merkezden üretilmeyen, bir ağ noktasından başka bir noktaya dağıtık sisteme sahiptir. Ağ üzerinden yapılmış olan ödemeler hızlı şekilde diğer noktalara anlık olarak ulaşır. Ödeme yapılan ve ödemeyi alan ağ adresleri kayıt altında tutulur. Toplanan veriler, blok yapısı içinde bulunur. Bitcoin özellikle yurtdışında ödeme aracı olarak kullanılan para birimlerinden biridir. Türkiye’de Türk Lirası karşılığında Bitcoin satın almak mümkündür. Bu nedenle Bitcoin nasıl alınır konusu sık şekilde gündeme gelir.

Bitcoin Borsasına Üye Olmak

Bitcoin satın almak isteyen kişiler, kısa süre içinde yatırım yapmaya başlayabilir. Piyasaya sürüdüğü tarih oldukça geçmiş zamana dayansa da günümüzde popülerliği artmış durumdadır. Özellikle pandemiden sonra daha da tanınan bir hale gelen kripto paralar arasında ilk sırada yer alır. Bitcoin üzerinden alım ve satım yapmak isteyen kişiler, öncelikle EgeMoney platformuna giriş yapmalıdır.

Kripto borsasına üye olmak için öncelikle bazı kişisel bilgilerin girilmesi gerekir. Site içinde bulunan üye formu eksiksiz şekilde doldurulmalıdır. Üye olabilmek için sunulan tek kural 18 yaşından büyük olunmasıdır. Gerçek kişiler tarafından açılacak olan oturumlar için kimlik bilgilerine ihtiyaç duyulur. Para akışını sağlamak için kişisel olarak kullanılan banka hesap bilgileri de girilir. Özellikle banka bilgileri kısmında dikkatli olunmalıdır. Hesapta bulunan parayı banka hesabına geçirme işlemleri sırasında yanlış bilgiler girilmiş olması, işlem reddi gibi sorunlara yol açabilir.

Önerilen İçerik :   SXP Coin Geleceği SXP Coin Yorumları 2023-2024-2025
Bitcoin Nasil Alinir
Bitcoin Nasil Alinir

Bitcoin Satın Almaya Başlamak

EgeMoney üzerinden kişisel olarak oluşturulmuş olan hesaplar üzerinden işlem yapmaya başlanabilir. Banka üzerinden hesaba para yatırma ile başlanır. İstenilen miktarda para hesaba geçirildikten sonra işlem yapılabilir. Ege Money, Türkiye genelinde hizmet veren bir borsa olduğu için kullanıcıların Türk Lirası ile işlem yapmasına izin verir. Bitcoin nasıl alınır sorusunu ilk defa işlem yapacak biri soruyor ise öncelikle hesabına para aktarmalıdır. EgeMoney kullanıcıların hesaplarında bulunan cüzdanları içinde kripto para bulunması durumunda takas yapma imkanı sunar. Farklı bir kripto para sahibi olan kişiler, Bitcoin’e dönüştürebilir. Güvenli ve kolay şekilde EgeMoney üzerinden Bitcoin satın almaya başlanabilir.

Yatırım tavsiyesi değildir.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir