Para Kazandıran Siteler – Ek Gelir Siteleri

Fazladan para kazanmanın yolları oldukça çeşitlidir, çevrimiçi alışverişten anket doldurmaktan ve oyun oynamaktan, market alışverişi yapmaktan ve hatta kilo vermekten her şeye kadar! Boş zamanlarınızda para kazanmak istiyorsanız, programınıza ve ilgi alanlarınıza uygun bir şeyler bulabilirsiniz. Ama bu kadar çok seçenek varken kime güveniyorsun? İncelediğimiz birkaç güvenilir web siteleri inceleyelim:

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Para Kazandıran Web Siteleri

Bir Kurs Oluşturun

Pasif gelir için popüler bir strateji, bir sesli veya görüntülü kurs oluşturmak, ardından ürününüzün satışından nakit gelirken geri adım atmak. Kurslar Udemy, SkillShare ve Coursera gibi siteler aracılığıyla dağıtılabilir ve satılabilir.

Bir E-Kitap Yazın

Bir e-kitap yazmak, yayınlamanın düşük maliyetinden yararlanmak ve hatta kitabınızın potansiyel olarak milyonlarca olası alıcı tarafından görülmesini sağlayabilmek için Amazon’un dünya çapındaki dağıtımından yararlanmak için iyi bir fırsat olabilir. E-kitaplar kısa olabilir, belki 30 ile 50 sayfa olabilir ve kendi uzmanlığınıza dayandıkları için oluşturmaları nispeten ucuz olabilmektedir.

Belirli bir konuda uzman olmanız gerekmektedir, ancak konu niş olabilir ve çok az kişinin sunduğu ancak pek çok okuyucunun ihtiyaç duyduğu bazı özel yetenekler ya da beceriler kullanabilir. Kitabı çevrimiçi bir platformda hızlı şekilde tasarlayabilir ve daha sonra farklı başlıkları ve fiyat noktalarını test ederek pazarlayabilirsiniz.

Bağlı Kuruluş Pazarlaması

Bağlı kuruluş pazarlamasında, web sitesi sahipleri, sosyal medya “influencer” veya blogcular, siteleri veya sosyal medya hesaplarına ürüne bir bağlantı ekleyerek üçüncü bir tarafın ürününü tanıtırlar. Amazon en iyi bilinen bağlı kuruluş ortağı olabilir, ancak eBay, Awin ve ShareASale de daha büyük isimler arasında. Instagram ve TikTok, takipçi kazanmak ve ürünleri tanıtmak isteyenler için devasa platformlar haline geldi. Blogunuza dikkat çekmek veya insanları isteyebilecekleri ürün ve hizmetlere yönlendirmek için bir e-posta listesi oluşturmayı da düşünebilirsiniz.

Para Kazandiran Siteler
Para Kazandiran Siteler

Perakende Ürünleri Çevirin

eBay veya Amazon gibi çevrimiçi satış platformlarından yararlanın ve bulduğunuz ürünleri başka yerlerde indirimli fiyatlarla satın. Alış ve satış fiyatlarınızdaki farkı tahkim edecek ve anlaşmalarınızı takip eden kişilerden oluşan bir takipçi kitlesi oluşturabileceksiniz.

Önerilen İçerik :   Para Kazandıran ve Ödeme Yapan Mobil Uygulamalar 2023

Çevrimiçi Fotoğraf Satışı Yapın

Çevrimiçi fotoğraf satmak, pasif bir iş kurmak için en bariz yer olmayabilir, ancak özellikle aynı fotoğrafları tekrar tekrar satabiliyorsanız, çabalarınızı ölçeklendirmenize izin verebilir. Bunu yapmak için Getty Images, Shutterstock veya Alamy gibi bir kuruluşla çalışabilirsiniz.

Başlamak için platform tarafından onaylanmanız ve daha sonra fotoğraflarınızı indiren kişi tarafından kullanılması için lisans almanız gerekmektedir. Daha sonra platform, biri fotoğrafınızı her kullandığında size ödeme yapar. Belirli bir kitleye hitap eden veya belirli bir sahneyi temsil eden fotoğraflara ihtiyacınız olacak ve talebin nerede olduğunu belirlemeniz gerekecek. Fotoğraflar, maketler, manzaralar, yaratıcı senaryolar ve daha fazlasını içeren çekimler olabilir veya haber olabilecek gerçek olayları yakalayabilir.

Eşler Arası Borç Verme

Eşler arası (P2P) kredi, siz ve kredi alan kişi arasında Prosper veya LendingClub gibi bir üçüncü taraf aracı aracılığıyla sağlanan kişisel bir kredidir. Diğer oyuncular arasında işletmeleri hedefleyen ve daha yüksek borçlanma limitlerine sahip Funding Circle ve daha iyi kredi risklerini hedefleyen Payoff yer alıyor.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir