NFT Nedir, NFT ile Nasıl Para Kazanılır – Detaylı Rehber

İnternette makul bir fiyata dijital sanat eseri satın aldığınızı ve satın aldığınız sanat eseri üzerinde otoritenizi kanıtlayan bilinen benzersiz bir dijital jeton aldığınızı hayal edin. Harika değil mi? NFT sayesinde bu fırsat şimdi var.

NFT’ler şu anda dijital sanat ve koleksiyon dünyasını fırtına ile alıyor. Tıpkı dünya çapındaki herkesin Bitcoin’in para birimine dijital cevap olduğuna inandığı gibi, NFT’ler koleksiyonlara dijital cevap olarak sunulmaktadır. Sonuç olarak, dijital sanatçılar, yeni bir kripto kitlesine yapılan büyük satışlar ile hayatlarının değiştiğini görmektedir.

NFT ile ilgileniyorsanız ve ne oldukları hakkında daha fazla şey keşfetmek istiyorsanız doğru yere geldiniz. Hadi dalalım ve tüm yaygaraların ne hakkında olduğunu görelim!

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

NFT Nedir?

NFT, genellikle kripto para birimleri için kullanılan programlamanın aynısı kullanılarak oluşturulan, değiştirilemez belirteçler (NFT’ler) anlamına gelir. Basit bir ifadeyle, bu kriptografik varlıklar blok zinciri teknolojisine dayanmaktadır. Diğer kriptografik varlıklar gibi takas edilemez veya alınıp satılamazlar. Bitcoin veya Ethereum gibi. NFT terimi, benzersiz özelliklere sahip olduğu için değiştirilemeyeceğini veya değiştirilemeyeceğini açıkça ifade eder. Fiziksel para birimi ve kripto para birimi takas edilebilir, yani birbirleriyle takas edilebilir veya takas edilebilir.

NFT Nedir
NFT Nedir

NFT Nasıl Yapılır?

Para harcayacak mütevazı miktarda parası olan herkes bir NFT basabilir. Günümüzün NFT platformları, her türlü NFT’yi oluşturmaya ve dosyalarınıza açılabilir içerik eklemenize izin veren araçlar sunmaktadır. İster sanatçı, müzisyen, koleksiyoner, girişimci veya şirket olun, NFT pazaryerlerinde bulunan kolay para basma araçlarını kullanarak kendi NFT’nizi oluşturabilirsiniz.

NFT ile Para Kazanma – NFT Nasıl Alınır ve Satılır?

Banka kartınıza ulaşmadan önce, NFT’lerin kripto para birimi ile satın alındığını anlamak önemlidir. Önde gelen pazar yeri olan OpenSea’deki işlemlerin çoğu Ethereum ile yapılır ve katılmak için bir kripto para cüzdanı gereklidir. OpenSea’nin mevcut rakipleri arasında SuperRare , Nifty Gateway ve Rarible bulunmaktadır . İki yaygın kripto para cüzdanı seçeneği Coinbase Wallet ve MetaMask’tır .

Önerilen İçerik :   Stok Fotoğrafçılığı İle Nasıl Para Kazanılır?

OpenSea giriş sayfasını ziyaret ederek ve kripto cüzdanınızı bağlayarak başlayın. Toplanan NFT’lerin topluluk üyeleri tarafından görülebileceği Profilinizi ziyaret edin . Profil sayfaları, favori NFT’lerinizi ve pazar etkinliğinizi takip eder.

Artık pazarda gezinmeye ve potansiyel olarak bir satın alma işlemi gerçekleştirmeye hazırsınız. Bazı listelemelerde Şimdi Satın Al seçeneği bulunurken, diğerleri mal sahibine teklif vermenize izin verir. Teklif Yap ‘ı tıklarsanız , ödemek istediğiniz tutarı ve bir son kullanma tarihini seçin. Değişim tamamlandıktan sonra, NFT cüzdanınıza aktarılır ve profil sayfanızdaki Toplanan sekmesi altında görünür. OpenSea, her pazar yeri işleminde yüzde 2,5’lik bir kesinti alıyor.

Mevcut bir NFT’yi piyasaya sürmek için Profilinize gidin ve istediğiniz NFT’ye tıklayın. Ardından ekranın sağ üst köşesindeki mavi Sat düğmesini seçin. Belirli bir miktar için satmak istiyorsanız Sabit Fiyat’ı seçin veya insanların NFT’niz için teklif vermesini istiyorsanız Süreli Açık Artırma’yı seçin.

OpenSea, ilk girişiniz için bir hesap başlatma ücreti alır. Ethereum işlemleri, “ gaz ücreti ” adı verilen bir şeye tabidir. Bir satıcı, NFT’de yapılan bir teklifi kabul ederse, gaz ücretini öder. Sabit fiyatlı satışlarda ekstra maliyet alıcıya aittir.

NFT İyi Bir Yatırım Aracı mı?

Yatırımcıların, NFT’lere tokenize edilmiş varlıkları satın almak istemek için birçok nedeni vardır. NFT’lere yatırım yapmanın avantajlarından bazıları şunlardır:

  • Herkes NFT’lere yatırım yapabilir. Tokenize edilmiş varlıklara yatırım yapılması herkesin erişimine açıktır. Bir NFT’ye dönüştürülen varlık sahipliği, dünyanın herhangi bir yerindeki insanlar arasında daha verimli ve kolay bir şekilde aktarılabilir.
  • NFT sahipliği bir blok zinciri ile güvence altına alınmıştır. Sahipliği dijital olarak belirtmek için blok zinciri teknolojisini kullanmak, bir yatırımcının bir varlığın sahipliğini daha güvenli hale getirebilir. Blockchain teknolojisi ayrıca varlıkların sahipliğini daha şeffaf hale getirebilir.
  • Blockchain teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir fırsat. Yatırımcılar, tokenize edilmiş varlıklara küçük bir miktar tahsis ederek portföylerini çeşitlendirirken blok zinciri hakkında daha bilgili hale gelebilirler.
Önerilen İçerik :   Online Ne Üretebilirim - Dijital Üretim ve Para Kazanma Fikirleri

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir