SEO Danışmanlığı Yaparak Para Kazanma Detaylı Rehberi

SEO ile nasıl para kazanılacağını öğrenmek istiyorsanız, bu rehber tam size göre. Aşağıda, şu anda SEO’dan para kazanmanın yolunu bulacaksınız. Ayrıca, her SEO yönteminden her ay veya yılda elde edebileceğiniz ortalama kazançların bir listesini alacaksınız. Amaç, çevrimiçi zenginliklere giden yolunuzu kolaylaştırmak için arama motoru optimizasyonu becerilerinizi kullanmanın çeşitli yollarını size göstermektir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

SEO Nedir?

Arama motoru optimizasyonu (SEO), sitenizin organik trafiğini iyileştirme sürecini ve Google, Bing ve diğer arama motorları gibi arama motorlarında sıralamasını ifade eder. Bu, sitenizin teknik durumunu izlemenin yanı sıra yüksek kaliteli içerik oluşturmayı, diğer sitelerden sitenize bağlantılar almayı, sitenizin yerel arama varlığını sürdürmeyi ve daha fazlasını içerir.

SEO Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

SEO Denetimleri ile Para Kazanın

SEO ile para kazanmanın hızlı bir yolu, web sitesi denetimleri sunmaktır. Derinlemesine SEO denetimleri, bir web sitesinin teknik SEO için en iyi uygulamaları ne kadar iyi takip ettiğini analiz eder. Bir sitede teknik hatalar varsa, bu, sıralamanın bastırılmasına, dizin oluşturma sorunlarına ve kullanıcılar için gezinme sorunlarına neden olabilir. Ne kadar kazanabilirsiniz: Web sitesinin boyutuna bağlı olarak, SEO denetimleri yaparak 650 ila 15.000 ABD Doları arasında kazanmayı bekleyebilirsiniz.

SEO Danismanligi Yaparak Para Kazanma Detayli Rehberi
SEO Danismanligi Yaparak Para Kazanma Detayli Rehberi

Sayfa İçi SEO Hizmetleri Satmak

Sayfa içi SEO, arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olmak için bir web sayfasına doğrudan ulaşmak için çok önemli bir unsurdur. Ve birçok insanın sayfa içi SEO’yu nasıl doğru bir şekilde yapacağına dair hiçbir fikri yok.

Birçok site sahibi, 2 veya 3 HTML öğesini optimize edebileceklerini ve bu sayfa içi optimizasyonda başarılı olabileceklerini düşünüyor. Ancak, hedef terimler için arama motorunun görünürlüğünü artırmak için sayfaya bir anahtar kelime koyabileceğiniz en az 11-20 nokta vardır.

Önerilen İçerik :   Dijital Pazarlamanın İşletmeler İçin Önemi

Sayfa içi SEO hizmetleri sunarak, Google, Yahoo ve Bing’deki sıralamaları iyileştirmeye yardımcı olmak için mevcut içeriği gözden geçirebilir ve ana ve ikincil anahtar kelimeler için optimize edebilirsiniz. Ne kadar kazanabilirsiniz:

SEO Danışmanları Ne Kadar Para Kazanıyor?

Sayfa içi SEO ile geliştirdiğiniz her web sayfası için 50 ila 250 ABD Doları arasında kazanabilirsiniz. Ayrıca, kâr artışının bir yüzdesini alacağınız bir anlaşma da yapabilirsiniz.

SEO Anahtar Kelime Araştırması için Ücret

SEO’dan para kazanmanın en kolay yollarından biri, anahtar kelime araştırma paketleri sunmaktır. Birçok blogcu, bağlı kuruluş pazarlamacısı ve küçük işletme sahibi bu SEO sürecine takılıp kalıyor ve içerikleri için hangi anahtar kelimeleri hedefleyecekleri konusunda onlara rehberlik edecek birine ihtiyaç duyuyor. Dijital pazarlama alanında bu SEO hizmetine ne kadar ihtiyaç duyulduğuna şaşıracaksınız. Ne kadar kazanabilirsiniz: Bir pakette kaç anahtar kelime sağladığınıza bağlı olarak 49 ila 599 ABD Doları arasında ücret alabilirsiniz: 10, 20, 50, 500 veya daha fazla.

Link Oluşturma ile Para Kazanın

Ne zaman bir SEO uzmanı, topluluğu en sevmedikleri SEO görevi hakkında anket yapsa, bağlantı kurma her zaman grafiğin en üstünde yer alır. Bununla birlikte, bir web sayfasını rekabetçi arama sorguları için sıralamak için geri bağlantılar oluşturmak önemlidir.

SEO’dan para kazanmak istiyorsanız, bağlantı oluşturucu olmak çok kazançlı olabilir. Site sahiplerinin %99’u, içeriklerine yüksek kaliteli bağlantılar oluşturmak için gerekli çalışmaları yapmak istemiyor, bu nedenle onlar için bu tür bir sosyal yardım yapabilir ve zamanınız için bir prim talep edebilirsiniz. Ne kadar kazanabilirsiniz: Bağlantı kurmanın fiyatı, inşa edilen bağlantıların kalitesine ve hacmine bağlı olarak ayda 100 ila 20.000 ABD Doları arasında değişir.

SEO Stratejisi Yardımı Sağlayın

Belki de arama motoru optimizasyonu konusunda çok çeşitli bilgilere sahipsiniz. Eğer öyleyse, bir web sitesi sahibi için eksiksiz bir SEO stratejisi sunarak bu uzmanlığı harika bir şekilde kullanabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   SEO Nasıl Öğrenilir, Nasıl Uzman Olunur?

SEO stratejisi, bir web sitesinin daha fazla organik trafik elde etmek için arama motoru sıralamalarını iyileştirmek için atabileceği en etkili adımları içeren ayrıntılı bir plandır. Plan, içerik stratejisi, hedeflenecek en iyi anahtar kelimeler, sayfa içi SEO önerileri, ilgili web sitelerinden alınacak belirli geri bağlantılar, teknik SEO iyileştirmeleri vb. gibi şeyleri içerebilir.

Ne kadar kazanabilirsiniz: İyi bir SEO stratejisi geliştirmek için saatte 50 ila 250 dolar arasında ücret alabilir veya planın ve web sitesinin karmaşıklığına bağlı olarak tek seferlik bir paket hizmeti 2.500 ila 5.000 ABD Doları arasında satabilirsiniz.

Yerel SEO Hizmetleri Sunun

Günümüzün dijital dünyasında, her yerel işletmenin yeni müşteriler çekmek için arama motoru optimizasyonu yardımına ihtiyacı vardır. Ve evinizdeki veya dünyanın belirli bir bölgesindeki işletmeler için yerel bir SEO uzmanı olabilirsiniz.

Tek bir hedef pazar konumuna veya belirli bir sektöre (örneğin, diş hekimliği, hukuk firmaları veya spor salonları) daraltarak, SEO hizmetleri için başvurulan uzman olabilirsiniz. Ne kadar kazanabilirsiniz: Tipik yerel SEO kampanyalarının maliyeti, işletmenin ihtiyaçlarına, rekabete ve coğrafi konuma bağlı olarak aylık 300 ila 2.000 ABD Doları arasındadır.

SEO Metin Yazarlığı Hizmetleri Satmak

Yazarlar bugünlerde bir düzine kuruş ve çoğu serbest yazar, içeriklerini SEO için optimize etmeye hiç dikkat etmiyor. Sadece işi olabildiğince kısa sürede bitirmek istiyorlar ve hedef anahtar kelimeleriniz için sıralanan içerik yazmaya teşvikleri yok.

Bir SEO metin yazarı olarak, yazı endüstrisinde rekabet avantajı elde edebilir ve yayınlanır yayınlanmaz Google’da sıralanabilecek yüksek düzeyde optimize edilmiş içerik için müşterilerden ücret alabilirsiniz. Ve bunun için bir prim alın. Ne kadar kazanabilirsiniz: İyi bir SEO metin yazarı, kelime başına 0,07 ila 2 ABD Doları arasında kazanabilir, bu da 1000 kelimelik optimize edilmiş içerik başına 70 ila 200 ABD Doları anlamına gelir.

Önerilen İçerik :   En İyi Lead Generation Yöntemleri – 2023

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir