Udemy’den Para Kazanma Detaylı Rehberi

Çevrimiçi öğretmeyi düşünüyorsunuz ve Udemy’de nasıl para kazanacağınızı öğrenmek istiyorsunuz. Çevrimiçi öğrenme endüstrisi 250 milyar doların üzerinde bir değere sahip! Ve her zamankinden daha hızlı büyüyor, 2027’ye kadar %21’in üzerinde büyümesi bekleniyor. Daha fazla girişimci, izleyicilerini ne yaptıkları, nasıl yaptıkları konusunda eğitmek ve öğrencilerine de aynı şeyi nasıl yapabileceklerini öğretmek için çevrimiçi öğretime yöneliyor. Udemy’de nasıl para kazanılacağı hakkında bilmeniz gerekenler burada.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Udemy Nasıl Çalışıyor?

Udemy, 180.000’den fazla sınıfa ve 40 milyondan fazla öğrenciye ev sahipliği yapan bir çevrimiçi öğrenme platformudur. Öğretmenler, hedef kitlelerini bulmak ve kitlelere en iyi bildiklerini öğretmek için Udemy’ye gelir. Öğrenciler Udemy’ye suluboya resim, Fransızca, 3D modelleme, Pinterest bağlı kuruluş pazarlaması ve diğer konular gibi çeşitli konularda bilgi edinmek için gelir.

Öğrenciler, platformda ve bir kolej veya üniversitede yüz yüze kurs alma maliyetinin çok altında hemen hemen her şeyi öğrenebilirler. 15 $ ile 250 $ + arasında değişen sınıfları, satın alır almaz anında bulabilirsiniz. Öğretmenler için, kurslarına geniş bir kitleyi çekmek ve bir eğitmen olarak çevrimiçi ekstra para kazanmak için harika bir fırsat. Ayrıca, pasif gelir ve tam zamanlı gelir elde etmenin kazançlı bir yolu olabilir. Udemy’de ne kadar kazanabileceğinizle ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Udemy Para Kazanma
Udemy Para Kazanma

Udemy Eğitmeni Nasıl Olunur?

Siteye kayıt olarak eğitmen olabilirsiniz.

Udemy’de Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Udemy öğretmenleri yılda milyonlar kazanıyor! Udemy’de ayda 17.000 $ ders veren bir seri girişimci Louise veya 2,8 milyon doların üzerinde toplam gelir elde eden Rob Percival gibi 2 milyondan fazla öğrenciye eğitim verdi!

Aslında, Udemy burada en iyi öğretmenlerini gösteriyor, ömür boyu kazançları 650.000 ila 2,8 milyon dolar arasında! Çevrimiçi öğrenme kazançlı bir endüstridir ve rakamlar bunu kanıtlamaktadır. Öğretmen gelirini paylaşarak Udemy’nin ne kadar şeffaf olduğunu seveceksiniz. Birçok mevcut ve aday öğretmenin bilmekle ilgileneceği ufuk açıcı bilgiler sağlar.

Udemy de Ne Kadar Kazandırıyor?

En popüler çevrimiçi kurs konularının neler olduğunu keşfedin, size hangi kategorilerin rağbet gördüğü ve çok rağbet gördüğü hakkında bir fikir verin. Pazar yeri araçları, öğrencilerin kullandığı en çok aranan anahtar kelimeleri size gösterecektir. Ayrıca, Udemy için kursunuzun ana hatlarını çizmeye başlamadan önce çevrimiçi kurs konularının ne kadar doygun olduğunu görmek için araştırma yapabilirsiniz.

Öğrenci talebinden yüksek puan aldığını görebilirsiniz ki bu iyi bir şeydir, ancak bu konuda öğretilen çok sayıda ders de vardır, bu da doygun olabileceğini gösterir. En yüksek aylık gelir, ayda 13.000 ABD Doları’nın üzerindedir ve ortalama aylık gelir 36 ABD Dolarıdır. Udemy’de bir öğretmen olarak gelir potansiyeli yüksektir ve en iyi eğitmenler yılda bir milyon doların üzerinde gelir elde eder.

Udemy’den Para Kazanılır Mı?

Hızlı bir başlangıç ​​yapmak için Udemy’de nasıl para kazanılacağına ilişkin bu 7 ipucuna göz atın…

1. Kurs Konunuzu Araştırın

Udemy kursu oluşturmayı denemeye karar verdikten sonra ilk adım, çevrimiçi kurs konunuzu araştırmaktır. Bu, Udemy’de ne tür bir çevrimiçi kurs oluşturacağınızı bulmaktır.

Udemy’nin Kaynaklarını Kullanın

Udemy’de çevrimiçi kursunuz için doğru konuyu seçebilmeniz için kullanabileceğiniz çok sayıda araştırma aracı vardır:

 • Udemy Eğitim Merkezi
 • Pazar Yeri Bilgileri
 • Ücretsiz video geri bildirimi

Udemy Eğitim Merkezi’nde her şey var. Planlamadan yayınlamaya ve pazarlamaya kadar kurs oluşturma sürecinin her adımında size yardımcı olacak ücretsiz araçlar ve kaynaklar sağlar. Kitlenizi nasıl tanımlayacağınızı, videolarınızı nasıl yazacağınızı, video kalitesini kontrol etmeyi, düzenlemeyi, pazarlamayı ve daha fazlasını öğreneceksiniz.

Marketplace Insights, kurs konunuzun ne kadar rekabetçi olduğunu ve gelir potansiyelini kontrol etmenizi sağlar. Videolarını ücretsiz bir eleştiri için Udemy’ye sunmak isteyen tüm eğitmenler için ücretsiz video geri bildirimi de mevcuttur. Kurs konunuz hakkında araştırmaya başlarken bu kaynaklardan yararlanın.

2. Becerilerinizi Düşünün

Çevrimiçi kurs içeriğinizi planlarken ve haritasını çıkarırken, beceri setinizi düşünün. Neyde iyisin? Uzmanlığınız nedir? nerede parlıyorsun? Kursunuzu oluştururken bu becerileri kendi yararınıza kullanın. Örneğin, kamera önünde olmayı seviyorsanız ve bildikleriniz hakkında kendinize güveniyorsanız, bunu kurslarınızın merkezine koyun.  Veya pazarlama konusunda güçlüyseniz, pazarlamaya hazır olduğunda çevrimiçi kursunuzu çılgınlar gibi tanıtmak için bu becerileri kullanın. Her şeyde iyi olmak zorunda değilsin. Önemli olan, ustalaştığınız bu becerileri alıp Udemy’de çevrimiçi kursunuzu oluştururken kullanmaktır.

3. Kaliteli Ekipman Kullanın

Video kursunuzu çekerken yüksek kaliteli ekipman kullanmak önemlidir. Bu genellikle unutulan bir şeydir ama bir fark yaratır. Bazı basit ince ayarlar, video ve ses kalitenizde büyük bir fark yaratabilir. Örneğin, Udemy, sesinizi kaydederken şu ipuçlarını önerir;

 • Harici bir mikrofon kullanın
 • Sonunda her şeyi yeniden kaydetmekten kaçınmak için sesinizi erken kontrol edin

4. Kursunuzu Ana Hatlarıyla Belirtin

Eksiksiz bir taslak hazırlarsanız, bu sadece kurs oluşturma sürecini kolaylaştırır. Udemy’nin ücretsiz kurs anahat şablonunu kullanabilir veya kendinizinkini oluşturabilirsiniz.

5. Bir Komut Dosyası Kullanın

Kursunuzda video çekerken bir komut dosyası kullanmak faydalıdır çünkü:

 • Daha hazırlıklı olacaksın
 • Videolar kulağa profesyonel ve iyi organize edilmiş gibi gelecek
 • Teslimatınız sorunsuz olacak

6. Kitlenizle Paylaşın

Bu pazarlama ile ilgili. Mevcut bir hedef kitleniz varsa Udemy kursunuzu çevrimiçi olarak nerede takılıyorlarsa orada paylaşın: Google, Facebook, Twitter, Reddit, e-posta listeniz vb.

 • Çevrimiçi yayınlamak için SEO dostu bir blog yazısı yazın
 • Sosyal medyada bir duyuru paylaşın
 • E-posta listenizi e- posta ile gönderin

Udemy Ödeme Aylık Mı?

Kurs ücretleri, uygulama abonelikleri gibi aylık olarak değil tek seferlik olarak fiyatlandırılır. Udemy hesabınız olduğu sürece satın aldığınız bir kursa istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir