Türkiye’de Olmayan Online İş Fikirleri

Her yıl adını dahi duymadığımız, yeni iş fikirleri veya ürün hayatımıza girmekte; bu fikirlerden bazıları öyle sıra dışı ki adeta gelecekten koparak gelmiş gibidir. Bir hayli ilginç iş fikirleri ve icatlarla dolu ve bunlara her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Bu yazıda sizlere Türkiye’de olmayan online iş fikirlerini listeledik;

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Yurtdışında Olup Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

Evcil Hayvan Oteli

İşletme becerilerine sahip hayvan severler için ideal bir girişimdir. Mecburi olmasa da, hayvan barınakları veya veteriner deneyimlerine sahip olmak da fayda vardır. Evcil hayvan oteli, temelde lüks bir kulübedir ve sahipleri yokken, hayvanlar ile özenle ilgilenilmesini sağlamaktadır.

Büyüklük ve yer kriterlerine bağlı olarak değişmek ile birlikte, yatırım bedelleri orta büyüklüktedir. Evcil hayvan kuaförleri ve eğitimlerle ilgili sektörün her yıl büyüdüğü göz önünde bulundurarak uygun lokasyonda girişimin kârlı bir işletmeye dönebileceği mümkündür.

Evcil Hayvan Oteli
Evcil Hayvan Oteli

Balta Fırlatma Partileri

Balta fırlatma partileri, son dönemlerde ortaya çıkan özel bir tür eğlence şekli ile dikkatleri çekiyor. Eğlenceden ve oyunlardan anlayan insanların girebileceği bu iş fikirleri için, balta fırlatma deneyimleri mecburi değildir. Bu işler için yapılması gereken zorunlu sigorta, işin doğası gereği ucuz olmamaktadır. Öte yandan yeterli zaman ve para ayrılırsa, karşılığını vermektedir.

Whirlyball Arena

Whirlyball, top ve raketlerle çarpışan arabalar üzerinde oynanan bir oyundur. Bu oyun çoğu insan tarafından bilinmemektedir ve bu işe adım atacak kişilerin dikkatini çekebilmesi için, konuya tam olarak hakim olması gerekir. Güçlü işletme ve pazarlama becerisi de, yine az bilinirlik nedeniyle önem kazanan ve gerekli olan nitelikler arasında gösterilmektedir.

Takım oyunu olan spor, her grup ve yaştan insanlar için çekici olabilmektedir. İyi bir parti aktiviteleri veya ilişki kurma aracı olarak, işletmenin yeri konusunda serbestlik sunmaktadır. Yer gereksinimi ve özel ekipmanlar nedeniyle, bu alanda yapılacak yatırımın yüksek olduğu söylenmektedir. Fakat iyi bir pazarlama ve reklam çalışmasıyla, bu yatırım kısa sürede geri alınmaktadır.

Önerilen İçerik :   PP DD Kaç Olmalı? F/K ve PP/DD Oranları Nedir?

Futbol Bowling

Bir başka özel ve yeni eğlence şekli olarak doğan futbol bowlingi, pek çok insan için farklı bir eğlence sunmaktadır. Amerikan futbolu ile bowlingi bir araya getiren bu eğlence, işletme becerilerine sahip insanlar için iyi bir iş fikridir. Özel ve geniş olarak tasarlanmış bir kapalı alan ihtiyacı nedeniyle, gerekli yatırımların ciddi boyutlarda olduğu söylenmektedir. Doğru pazarlamalarla bu yatırımı kısa sürede geri dönmektedir.

Nerf Arena

Nerf arena, tempolu ve girişken eğlenceye düşkün insanlar için iyi bir iş fikridir. Her ne kadar bu alanda sunulan hizmet genelde 6 ile 14 yaş arası çocuklar için olsa da, engelli parkur gibi şirket çalışanlarına veya diğer gruplara yönelebilmektedir. Oldukça geniş bir kapalı alanı ile birlikte gerekli ekipmanlar ve sigorta nedeniyle, yatırım miktarı yüksektir. Gelir gider dengesi yakın olduğu için, bu alanda yüksek kazanç olmasa da, azımsanmayacak miktarlar kazanabilirsiniz.

Parti Otobüsü

Hızlı karar alabilen, müşteri hizmetleri geçmişi olan, organizasyon becerilerine sahip ve insanlar ile çalışmaktan keyif alanlar için parti otobüsü iyi bir iş fikir olabilir. Parti otobüsleri, eşsiz, farklı ve kolayca planlanabilen etkinlikler olarak pek çok insan tarafından tercih edilmektedir. Otobüslerin fiyatı, sigortalar ve maaşlar göz önüne alındığında, yatırımın yüklü olduğudur. Dahası bakım ve yakıt gibi sürekli giderleriniz de olmaktadır. Bununla birlikte gelirleriniz de benzer bir şekilde tatmin edici ve yüksek olabilir.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir