E-Ticaret ile Stoksuz-Sermayesiz Para Kazanma Rehberi

E-ticaret işletmeleri, küçük işletme topluluğunun en hızlı büyüyen sektörüdür ve bunun iyi bir nedeni vardır. Milyarlarca insanın çevrimiçi alışveriş yapması ve ideal müşterinize her zamankinden daha kolay erişmenizi sağlayan sosyal medya ile birçok insan bir başlangıç yapmaktan heyecan duyuyor. Ama gitmek için büyük bir bütçeye mi ihtiyacınız var? Ya da parasız bir e-ticaret ürünü işine başlamak mümkün müdür?

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Yalın Yap

Kesinlikle parasız herhangi bir işe başlamak çok zordur, ancak başlangıçta maliyetlerinizi düşük tutmanın birçok yolu vardır. Aslında, öğrenirken her şeyi yalın tutmak çok mantıklı.

Dışarı çıkıp müşterinize gerçekten satış yapmaya başlayana kadar, en popüler olacak ürün türlerinden müşterilerinizin belirli ürünler için ödemeye istekli olduklarına kadar bilmediğiniz birçok şey var. Başlarken onu yalın tutmak, daha sonra tam olarak ne yapmak istediğiniz konusunda daha net bir fikriniz olduğunda değerli nakitten tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Örneğin, daha lansmandan önce sizin için bir marka oluşturulması için ödeme yapmak yerine, işletmeniz için bir marka görünümü oluşturmak için Canva gibi ücretsiz bir araç kullanın. Başlamak için seçebileceğiniz çok fazla şablon var.

Çevrimiçi satış yapmak için eninde sonunda bir web sitesine ihtiyacınız olacak, ancak bundan önce bile başlamak için gerçekten ihtiyacınız olan tek şey PayPal gibi bir ödeme alma yöntemi ve müşterinizle iletişim kurmanın bir yolu. MailChimp’i kullanarak ücretsiz bir e-posta pazarlama hesabı edinebilir ve büyüdükçe müşterilerinizle iletişimde kalmanıza yardımcı olacak e-posta adreslerini toplamaya başlayabilirsiniz, üstelik hiç para harcamadan.

Ürünlerinizin videolarını ve fotoğraflarını çekmek için akıllı telefonunuzun kamerasını kullanın ve bunları sosyal medya, belki Instagram veya TikTok üzerinden satmaya başlayın. Fotoğraf makinenizi en iyi nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Yüzlerce konuda düşük maliyetli kurslar için Udemy gibi sitelere göz atın.

Önerilen İçerik :   Sohbet Robotları Nedir? Shopify Mağazanıza Chatbot Ekleme

Neden canlı akışı düşünmüyorsunuz? Bu satış yöntemi, e-ticaretin en hızlı büyüyen alanlarından biridir. Ayrıca kurulumunun çok kolay olması, telefon dışında herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymaması ve müşterilerinizle canlı olarak kamerada konuşma isteği gibi avantajlara sahiptir!

E Ticaret ile Stoksuz Sermayesiz Para Kazanma Rehberi
E Ticaret ile Stoksuz Sermayesiz Para Kazanma Rehberi

Stok İçin Fazla Taahhütte Bulunmayın

İlk başladığınızda, hayati nakitinizi bağlamanın en kolay yollarından biri çok fazla hisse senedi satın almaktır. Kitlenizi oluştururken mümkün olduğunca az satın almanın yollarını arayın ve insanların sizden gerçekten ne almak istediğini test edin. Az sayıda ürünle başlayın, isterseniz bir ürün bile! İlerledikçe ürün yelpazenizi her zaman büyütebilirsiniz, ancak başlangıçta miktarlarınızı küçük tutmak, maliyetlerinizi kontrol etmenize yardımcı olmak için kesinlikle çok önemlidir.

Sahip olduğunuz stok miktarını sıkı bir şekilde kontrol etmek, sınırlı bir bütçeyle başlamanın en iyi yollarından biridir. İdeal olarak, bu öğelerin satışından elde edilen kâr, daha sonra satacağınız daha fazla hisse satın almak için yeniden yatırılabilir ve bu kârları yeniden yatırabilirsiniz. Bu “kartopu” etkisi, zaman içinde stok tutmanızı artırmanıza yardımcı olabilir.

Kendin Yap

Her şeyi sonsuza kadar kendiniz yapmak zorunda kalmayacaksınız, aslında bir gün asıl işiniz elinizden geldiğince çok şey dağıtacak. Ancak başlangıçta, bir ürün işi yürütmek hakkında mümkün olduğunca çok şey öğrenin.

Bilgiye, desteğe ve diğer işletme sahiplerinden oluşan bir topluluğa erişmenize yardımcı olacak bir üyeliğe katılma gibi düşük maliyetli bir seçenek düşünün; bu, büyüdükçe maliyetli hatalardan kaçınmanıza yardımcı olacağından uzun vadede size para kazandırabilir. Maliyetlerinizi sıkı bir şekilde kontrol altında tutarak, düşündüğünüzden daha az parayla hayalinizi gerçekleştirebileceksiniz. Aslında, daha az parayla daha fazlasını yapmayı öğrenmek, hayalinizdeki işi karlı bir şekilde kurmanıza yardımcı olacak önemli bir beceridir.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir