E-Ticaret Sitenize Trafik Çekme Rehberi

Web siteniz gösterişli ve modern görünebilir, ürün sayfalarınızda iyi fiyatlı ve aranan ürünler bulunabilir, ancak ziyaretçi çekmeyen hiçbir e-ticaret sitesi başarılı olamaz. Dolayısıyla, sunacak çok şeyiniz olmasına rağmen, internetteki görünürlüğünüz ürünlerinizin kalitesinden çok daha önemlidir. Bu anlamda, trafik çekmek için, her e-ticaret sitesi için en önemli öncelik olmalıdır. İşte bunu üç kolay adımda nasıl yapacağınız.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Google Listeleri

Google’a bir ürün adı yazdığınızda, bu ürünü birkaç farklı çevrimiçi perakendeciden ve e-ticaret web sitesinden gösteren bir alışveriş sekmesi sunulacağını biliyorsunuzdur. Bu, alışveriş yapanların fiyatları karşılaştırmasına ve farklı web sitelerinde zahmetli bir şekilde gezinmeden farklı ürünlere ve şirketlere hızlı bir şekilde erişmesine yardımcı olan bir Google özelliğidir. Ürünlerinizin burada da gösterilmesi gerekir.

Ürün fotoğraflarınızı, açıklamalarınızı ve fiyatlarınızı Google’ın şartnamelerine uyacak şekilde biçimlendirmek için zaman ayırmazsanız gösterilmezler. Google’ın kendi kılavuzlarında arama yaparak Google’da bu şekilde nasıl listeleneceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ancak, önemli olan burada görünmenin trafiğinizi hızla artırabilmesidir – yalnızca belirli bir ürün listesine değil, aynı zamanda web sitenize de.

E Ticaret Sitenize Trafik Cekme
E Ticaret Sitenize Trafik Cekme

SEO Güçlendirme

Sırada, web sitenizde, web metninizde, anahtar kelimelerinizde ve köprülerinizde yapılacak küçük ama teknik değişikliklerin Google’ın web sitenizi arama motoru sonuç sayfalarında nereye yerleştirmeye karar vereceği üzerinde büyük bir etkiye sahip olabileceği SEO’nun çılgın dünyası var. SEO’nuzu iyileştirmek sizi daha üst sıralara taşır, bu da web sitenize daha fazla tıklama ve tabii ki daha fazla trafik anlamına gelir.

Eğer zamanınız ve paranız varsa, bir SEO geliştirme stratejisinin sitenize daha fazla hit getireceği kesindir. Değişikliklerinizin gerçekten kalıcı olması için, birkaç yıldır bu işin içinde olan ve yüzlerce müşterisi bulunan SEO uzmanlarıyla iletişime geçin.

Önerilen İçerik :   İhracat  Yaparak Para Kazanma Yolları

Promosyonlar

Ortalama bir tüketici için iyi bir fırsat vaadinden daha cazip bir şey yoktur. Eğer özel veya zaman sınırlı ise, daha da iyi. Yapmak istediğiniz şey, web siteniz ve ürünleriniz etrafında bir vızıltı yaratmaktır; bu vızıltı, indirim ve kupon web siteleri harika fırsatlarınızı bildirdikçe internete yayılacaktır.

Promosyonlarınızın zamanlaması elbette önemlidir. Yoğun satış sezonunda indirim yaparsanız, ürünlerinin fiyatlarını düşüren yüzlerce diğer e-ticaret sitesiyle rekabet ediyor olacaksınız. Bu gürültü arasında görünmeyebilirsiniz. İndirim kampanyasını durgun bir dönemde yürütürseniz, web sitenizde mallarınızla ilgilenen daha fazla çevrimiçi alışverişçi bulacaksınız. İndirimler web kullanıcılarını çeker, bu nedenle akıllıca kullanın ve satışlarınızı önemli ölçüde artırın.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir