İhracat  Yaparak Para Kazanma Yolları

Dış ticaret ya da diğer ismiyle ihracat şirketlerin ve ülkelerin büyüme ve gelişme rasyolarına etki eden başlıca etmenlerden biridir. Globalleşme ve ekonominin küreselleşmesi sonucunda ilgili pazar payında üst sıraları hedefleyebilmek sadece yerelde satış yaparak artık mümkün olmamaktadır.

expinno
expinno

 Dünya genelinde kıyasıya devam eden bu rekabet sadece yerel pazarlara odaklanan firmaların oyunun çok dışında kaldığı sonuçlar getirmektedir. Bu noktada satış hedefleri içerisine ihracatı almaya stratejik açıdan karar verildiğinde öncelikle bilgi altyapısının inşası yapılmalıdır. Burada geleneksel bir firmanın kendini dönüştürmesi gibi bir yol ya da yeni bir şirketin yönünü tamamıyla yeni nesil yöntemlerle ilerlemesi gibi başka bir yol izlenebilir.

 İhracat Yapmak İçin Eğitim Almak Şart mıdır?

 İhracatta hedeflenen yere gelebilmek için öncelikle bu alanın bütün inceliklerini öğrenmek kritik önem taşımaktadır. İhracatta hangi belgelerin kullanılacağı, ihracatı düzenleyen mevzuat listesinin kontrolü, gümrük beyannamesinin nasıl verileceği, faturanın nasıl kesileceği, dolaşım sertifikasının, analiz raporlarının, menşe şahadetnamesinin nasıl alınacağı, hangi malların ihraç edilebileceği, ihracı yasak ve ön izne tabi malların öğrenilmesi, vb. temel bilgileri bilmek gerekmektedir.

 Bunun haricinde ülke özelliğine, ihracat şekline, ön izne bağlı olup olmamasına göre ihracat modelleri değişirken konsinye, bedelsiz, ticari amaçlı olmayan bedelsiz, ticari amaçlı bedelsiz gibi türleri de bulunmaktadır.

 Malın alıcı tarafından kabul edilmemesi, malın alıcıya teslim edilememesi, vb. süreçlerin de ülkelerin belirlediği ticaret kurallarına göre gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bütün bu ana başlıklar altında detaylandırılan bir ihracat eğitimi bu alana girmek isteyen bütün profesyoneller için önemli bir adımdır.

 İhracat Yaparak Para Nasıl Kazanılır?

 İhracata başlamak için en minimal boyutta herhangi bir şirket kurmadan TC kimlik numarası ile vergi dairesinden vergi numarası alarak, gümrük müşavirine yetki vererek ve bulunulan bölgedeki ihracatçı birliğine üye olarak ilerlenebilir. Şirketlerin izlediği yol da bu sürece benzerlik göstermektedir.

Önerilen İçerik :   Amazon'da En Çok Satılan Ürünler Nelerdir?

 İhracat yaparak para kazanma hedefini belirlerken bunun geleneksel yöntemler ile mi yoksa e-ihracat ile mi yapılacağı önem taşımaktadır. Bu noktada ihracat danışmanlığı hizmeti veren firmalardan destek alınabileceği gibi büyük şirketler bu alanda ilgili departmanlarını kurarak bu alana girmektedir.

Web Sayfamız

expinno.com

TÜRKİYE​

  • İzzetpaşa Mahallesi Yeni Yol Caddesi Nurol Tower No:3/336 Şişli/ İstanbul 34381​

ABD

  • 600 N Broad Street Suite 5 # 427 Middletown/Delaware 19709​

İLETİŞİM

  • 0212 709 74 71
  • info@expinno.com

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir