Instagramda Fenomen Olmak İçin Ne Yapmalı?

Sosyal medya hesaplarının gözdesi olan Instagram’ın aylık 200 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Kurumsal bir firma veya şahıs olarak Instagram’a yeni üye olduysanız takipçi sayınızı arttırmanız oldukça zor olmuş olabilir. Aynı zamanda fotoğraf paylaşımı ile ilgili sorunlar yaşamış olabilirsiniz. Özellikle marka olarak Instagram’da reklam amaçlı paylaşım yapmak istiyorsanız takipçi sayınızı arttırmanız son derece önemlidir.

Ne kadar çok takipçiye ulaşmak isterseniz, reklam verme şansınız o kadar artar.  Bu sayede birçok müşterinize kolayca ulaşabilirsiniz.  Takipçi satın alma süreci ve olabildiğince çok müşteriye ulaşmak zor bir süreçtir. Bunun için yoğun bir çalışma temposu belirlemeniz gerekebilir. Instagram, ürününüz ve şirketiniz için kullanabileceğiniz anlamlı bir platform olduğu için günümüzde tavsiye edilen bir sosyal medya ağı olmayı başarmıştır. Bu yazıda Instagram’da fenomen nasıl olunur hakkında ipuçlarından bahsedeceğiz.

Instagramda Fenomen Olmak
Instagramda Fenomen Olmak

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Adım Adım Fenomen Olmak İçin İpuçları

1- Hashtag Kullanımı

Yeni markayı tanıtmak veya kişisel hesabınız için takipçilerinizi artırmak istiyorsanız bunu yapmanın yolu hashtag kullanmaktır. Birçok kişi Instagram’daki fotoğraf gönderileri için 30 sınırlı hashtag kullanımını zorlamayı tercih ediyor. Ancak sınırlı kullanımın ötesine geçmek yerine daha etkili hashtag’lerin kullanımını tercih ederseniz takipçilerinizi arttırmanız daha kolay olacaktır.  Örneğin kişisel hesabınız için fotoğraf yüklerken #güneş #istanbul #komik #aşk gibi alakalı ve popüler hashtag’leri seçmelisiniz.

2- İlgili Gönderileri Beğen

Instagram kullanıcılarının fotoğraflarını, videolarını, ürün tanıtımlarını beğenip yorum yaparsanız diğer kullanıcılar tarafından görülme şansınız artacaktır. Takip ettiğiniz kullanıcıların 100’e yakın paylaşımını beğenerek daha fazla takipçi kazanacaksınız. Diğer kullanıcılarla iletişim kurduğunuzda ve ağ kurduğunuzda, gönderileriniz sık sık takip edilecektir.

3- Düzenli Gönderiler

İnsanlar, ister kişisel ister kurumsal olsun, etkinliklerinizle ilgili gönderileri görmek ister. Ayrıca çalışma ortamınızı ve çektiğiniz fotoğrafları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Kitlenizin sizi hatırlamasını ve yayınınızı düzenli olarak takip etmesini istiyorsanız, düzenli olarak yayınlayabilirsiniz. Size uygun belirli zaman aralıklarında fotoğraf paylaştığınızda takipçi kazanmak çok daha kolay olacaktır.

Önerilen İçerik :   YouTube Shorts Para Kazanma: Gelir Modeli Nasıl İşliyor?

4- Etkileyici Efektler ve Filtreler Kullanma 

Fotoğraflara uygulanan filtreler ve efektler, paylaşımın en önemli noktalarından biridir. En sıkıcı fotoğraflar bile mükemmel efekt uygulanabilirse eğlenceli hale getirilebilir ve bu şekilde daha fazla insanın dikkatini çekebilir. Özellikle Instagram’da ürün pazarlaması için filtreler kullanmak istiyorsanız Mayfair filtresi işinize yarayacaktır. Kişisel gönderilerinizde farklı fotoğraf düzenlemeleri kullanarak daha fazla takipçiye ulaşabilirsiniz.

5- Kolaj Oluşturma

Instagram’da kolaj oluşturmak mümkün olmasa da fotoğraflarınızı kolajlamak için birçok uygulama var.  Instapic çerçeveler, Pic Collage, Photo Shaper, Collage Maker gibi uygulamaları kullanarak fotoğraflarınıza görsel güzellik katabilirsiniz. Farklı ilgili gönderileri kolajlayarak daha dikkat çekici gönderiler yapabilirsiniz.  Dört veya daha fazla farklı çerçeveyi birleştirin ve fotoğrafınızın kalitesine öncelik verin. Böylece sizi takip eden kullanıcı sayısında bir artış olacaktır.

6- Diğer Sosyal Ağlardan Destek Alma

Facebook, Instagram sosyal medya ağını satın aldığından beri Instagram ve Facebook sürekli etkileşim halindedir. Instagram’da paylaştığınız içerikleri link üzerinden Facebook veya Twitter’da paylaşmanız da mümkün.  Instagram’da yaptığınız paylaşımlar Facebook ve Twitter kullanıcılarının ilgisini çekecek ve diğer gönderilerinizi de görmek isteyeceklerdir.

Bu sayede facebookta sizi takip eden kullanıcılarınız instagram hesaplarında da sizi takip etmeye devam edeceklerdir. Ayrıca Instagram sosyal medya ağına sahip olmayan birçok kullanıcı, gönderilerinizi takip etmek için bir Instagram hesabı alarak sizi takip edecektir. Diğer sosyal ağlardan aldığınız birçok desteği göreceksiniz.

7- Instagram Profiliniz Güncel Olmalıdır

Instagram profilinize    etkili bir yazı yazmak için 150 karakter sınırınız var . Etkili bir profil gönderisi oluşturarak insanlara ilgi alanlarınızı ve neleri beğendiğinizi söylerseniz takip edilmekten bir adım önde olursunuz.

8- Pazar

Instagram kullanıcılarının hafta boyunca en çok vakit geçirdikleri gündür. Bu gün daha çok paylaşırsanız paylaşımlarınız birçok kullanıcı tarafından takip edilebilir. Pazar günü Instagram’da normalden daha aktifseniz diğer kullanıcılarla etkileşiminiz artacaktır.

Önerilen İçerik :   Instagram Kaç Takipçiden Sonra Para Veriyor

9- Öneriler

Instagram, facebook’a bağlı kişileri önerecek. Instagram’ın önerdiği kullanıcıları dikkate alarak bu kişileri takip etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Sağ üst köşedeki dişli simgesine tıklayarak sosyal medyada arkadaşlarınızı bulabilir ve takip edebilirsiniz. Takip ettiğiniz kişilerin çoğu size geri dönecektir.

10- Liderleri Takip Etme

Daha fazla takipçisi olan hesapları takip etmek ve bu hesapların paylaşımlarını dikkate almak Instagram’da takip edilebilirliğinizi de etkileyecektir. İçeriği Instagram’ın resmi hesabında ve ünlülerin hesabında düşünebilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir