Instagram Kaç Takipçiden Sonra Para Veriyor?

Instagram fenomeni olmak istiyor ancak henüz 10.000 takipçi eşiğine ulaşmadınız mı? Aslında bu rakam sadece düzenli bir gelir elde etme olasılığının garantisidir ancak takipçi sayınız çok daha düşük olsa bile kazanmanız mümkündür. ‘Para kazanmak için kaç takipçiye ihtiyacınız var?’ diye merak edebilirsiniz. Takipçi sayısı 1000’in altında olan ve gelir elde etmeyi başaran aktif Instagram kullanıcıları var. Bunun nedeni sadece takipçi sayısının değil, birkaç noktanın daha dikkate alınmasıdır. Ne kadar çok takipçiniz olursa o kadar çok ödeme alacağınız konusunda hemfikir olacaksınız ve bu gerçeği tartışmak imkansız.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Takipçiler Neden Önemlidir?

Takipçilerin hesabınızın popülerliğinin artmasında en önemli rolü oynadığını söylemeye gerek yok. Fotoğraflar, videolar, diğer gönderiler ekleyerek insanlarla etkileşim kurarsanız ve bu bilgilerle ilgileniyorsanız, bu, onlar üzerinde belirli bir miktarda etki elde ettiğiniz anlamına gelir. Takipçiler, abone oldukları kişiye alışırlar ve onu güvenilir biri olarak görürler. Sonuç olarak, herhangi bir tavsiye kabul edilir ve bu tam olarak reklamverenlerin aradığı şeydir.

Takipçi sayısıyla dalga geçmenin bir başka nedeni de elbette marka bilinirliğidir. Instagram hesabınız üzerinden herhangi bir şey satsanız da, onu kullanarak para kazanmak isteseniz de, gönderilerinizi ne kadar çok kişi görürse, bir şirketin veya işletmenizin daha fazla potansiyel müşteri elde etme şansı o kadar yüksek olur. Bu nedenle, 1.000 takipçi başına ortalama etkileyici kazançlarını sayma eğilimi vardır.

Instagram Kac Takipciden Sonra Para Aliniyor
Instagram Kac Takipciden Sonra Para Aliniyor

Hangi Markalar Gerçekten İstiyor?

Yeni veya dünyaca ünlü bir şirket, ürünlerini veya hizmetlerini Instagram aracılığıyla tanıtmaya karar verdiğinde, daha fazla sayıda potansiyel müşteri çekmek istemesi doğaldır. Ancak bu, bağlantı veya reklam içeriği olan gönderiler için ünlülere para verdikleri anlamına gelmiyor. Günümüzde, aşağıdaki üç gereksinimi karşılamak çok daha önemlidir:

  • Aldığınız niş, satılan marka ürün ve hizmetlere benzer olmalıdır;
  • Etkileşim oranınız ortalamanın üzerinde olmalıdır;
  • Takipçi sayısı 1000’in üzerinde olmalıdır.
Önerilen İçerik :   Instagramda Fenomen Olmak İçin Ne Yapmalı?

Instagram’da Gerçekten Kaç Takipçiye İhtiyacınız Var?

Sponsorlu gönderiler ekleyerek bir Instagram fenomeni olarak kazanmak istiyorsanız, 5.000’den fazla takipçinizin olması tercih edilir. Ancak, bu gelirin miktarı, çalışmayı bırakmaya yetecek kadar zor kabul edilemez. Markalar bir gönderi için 25-50 TL ödemeye hazırlar ve haftalık gönderiler yapmak ve ayda en az 200 TL kazanmak için yeterli markayı çekmeniz için küçük bir şans var. Ancak daha fazla takipçi ile geliriniz de çok daha yüksek olabilir. 10 bin-15 bin takipçisi olan bir hesabın birkaç markayı kolayca çekebileceği ve gönderi başına 150-200 TL kazanabileceği ve her ay 1.000 TL’den fazla kazanabileceği tahmin ediliyor.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir