Tiktokerlar Ne Kadar Kazanıyor?

TikTok dünyayı kasıp kavurdu. Yalnızca ABD’de 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan TikTok, para kazanmanın yeni ve sıcak bir yolu haline geldi. Yine de TikTok şöhreti kolay gelmiyor. TikToker yapan her bankaya karşılık, hiçbir şey yapmayan binlerce banka var. Ancak TikToker olarak iyi para kazanmak mümkün. Ne kadar kazanacağınız, takip ve görüntüleme sayınız da dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlıdır. Tiktokerlar nasıl ödeme aldığı hakkında daha fazla bilgi edinin. Ayrıca, Tiktokerlar para kazanma şansınızı nasıl artıracağınızı öğrenin.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Tiktok ‘dan Para Kazanılır Mı?

En ünlü TikToker’lar yılda 5 milyon dolara kadar kazanabilir. Elbette, bunlar aykırı değerlerdir.100.000’den fazla takipçisi olan çoğu TikToker ayda 200 ila 5.000 dolar kazanıyor. Genel olarak, ne kadar çok takipçiniz varsa, o kadar çok kazanabilirsiniz. 1 milyondan fazla takipçisi olan TikTokers en çok parayı kazanıyor.

TikTiktok’tan Nasıl Para Kazanılır?

Son 30 günde en az 10.000 takipçisi ve 100.000 görüntülemesi olan TikToker’lar, TikTok Creator Fund ile para kazanabilir. İçerik Oluşturucu Fonu, her 1.000 görüntüleme için yaklaşık 2 ila 4 sent öder. Örneğin, 1 milyon görüntülemeye sahip bir video, 20 ila 40 dolar arasında bir kazanç sağlar. İçerik Oluşturucu Fonu çok az ödediğinden, çoğu TikToker para kazanmanın marka anlaşmaları ve şarkı promosyonları gibi diğer yollarına güveniyor.

Tiktokerlar Ne Kadar Para Kazaniyor
Tiktokerlar Ne Kadar Para Kazaniyor

TiktokTiktok Fenomenleri Ne Kadar Para Kazanıyor?

1 milyon takipçisi olan TikTok influencer, sponsorlu gönderi başına yaklaşık 8.000 ila 10.000 TL kazanabilir. Ancak platformda en çok takipçisi olan influencerlar çok daha fazlasını yapabilir. 1 milyondan fazla takipçisi olan Tiktokerlar büyük paralar kazanabilir. 25 milyondan fazla takipçisi olan içerik oluşturucular, gönderi başına 20.000 TL veya daha fazla kazanabilir. Platformdaki en büyük Tiktokerlar, yalnızca bir sponsorlu gönderi için 90.000 TL kazanabilir.

Önerilen İçerik :   Youtube Kaç Aboneden Sonra Para Kazanılır?

Tiktokerlar Beğeni İçin Para Alır Mı?

TikToker’lar aslında beğeni başına ödeme almasa da, etkileyiciler yüksek katılımları varsa daha iyi marka anlaşmaları elde edebilirler. Para kazanmak için, TikTok içerik oluşturucularının videolarına beğeniler ve yorumlar yoluyla iyi bir katılım sağlamaları gerekir. Markalar TikTokers ile işbirliği yaptığında, gönderilerinin hedef kitleleriyle gerçekten bağlantı kurmasını isterler. Yüksek katılım oranı, izleyicinin sponsorlu gönderiye iyi yanıt verme potansiyelinin daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Tiktok Hesabınızı Büyütmenin 5 Yolu

Kitlenizi Anlayın

Belirli bir alanı göz önünde bulundurarak videolar oluşturun. En başarılı TikToker’lar, içeriğin yalnızca bir alanında uzmanlaşmıştır. Nişiniz ister komedi, ister moda veya kişisel finans olsun, önemli olan nişinize bağlı kalmanızdır. Aksi takdirde, belirli içerik türlerini bekleyen kitlenizi uzaklaştırabilirsiniz.

Düzenli

Olarak Video Yayınlayın Tutarlı bir şekilde yayınlayarak hedef kitlenizin ilgisini çekebilirsiniz. Sürekli olarak içerik yayınlarsanız, yeni kullanıcıların sizi takip etmesi daha olasıdır. Ayrıca, sık sık paylaşım yapmak, izleyicilerinize ulaşmak için en iyi zamanları belirlemenize yardımcı olur.

TikTok Trendlerine Katılın

Her zaman nişinize uyan trendleri araştırın. TikTok yeni trendlerle dolu ve hepsine katılmak zorunda değilsiniz. Ancak, henüz yeniyken ilgili bir trende atlarsanız, birçok yeni kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

Hashtag’leri Kullanın

Hashtag’ler, diğer kullanıcıların videolarınızı keşfetmesini kolaylaştırır. Bu, daha fazla kişiye ulaşmanıza ve hedef kitlenizi büyütmenize yardımcı olabilir. İçerik türünüze özel hashtag’ler kullandığınızdan emin olun.

İçeriğinizi Çapraz Tanıtın

TikTok muhtemelen kullandığınız tek sosyal medya platformu değildir. TikTok içeriğinizi paylaşmak için Instagram ve YouTube gibi diğer platformlardan yararlanabilirsiniz. Bu taktik ile aynı anda her iki platformda da takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir