Mana Coin Nedir, Geleceği ve Yorumları

Decentraland (Mana), mini oyunlar, sanal ortam ve gerçek hayat simülasyonu içeren, oynayarak kazanılan bir dijital dünya veya Açık Dünya Meta Evrenidir. Oyuncular daha sonra inşa edebilecekleri, işletebilecekleri ve para kazanabilecekleri dijital gayrimenkul (Arsa) satın alabilirler. Oyuncular ayrıca Decentraland ekosisteminde farklı oyunları keşfedebilir, etkileşimde bulunabilir ve oynayabilir. Ethereum blok zinciri, 3D VR platformunu oluşturmak için kullanıldı.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Decentraland Nasıl Çalışır?

Decentraland’da tüm oyuncular ($MANA sahipleri) ekosistemdeki kurallar üzerinde doğrudan kontrole sahiptir. Takas edilemez jetonlar (NFT’ler) , oyunun sanal gayrimenkulü LAND dahil olmak üzere oyun içi koleksiyon öğelerini temsil eder.

LAND satın almak için oyuncular, sanal dünyadaki tüm işlemleri kolaylaştıran Decentraland’ın yerel kripto para birimi olan MANA’ya ihtiyaç duyacaktır. Decentraland Marketplace’te jeton, avatarlar, benzersiz kimlikler, mülkler ve giyilebilir ürünler satın almak için kullanılabilir. Decentraland, tüm zincir üstü varlıkların alınıp satılabileceği ve yönetilebileceği eksiksiz bir pazar yeri sağlar.

Arazi mülkiyeti Ethereum blok zinciri aracılığıyla izlenir ve oyuncuların Decentraland’da işlem yapmak için MANA jetonlarını bir Ethereum cüzdanında tutmaları gerekir. Oyuncular, dijital emlak ve oyun içi öğelerin ticaretine ek olarak, LAND’larını başkalarının etkileşimde bulunabileceği oyunlar ve aktivitelerle inşa edebilir ve LAND’ınızdan para kazanmanıza olanak tanır.

Mana Coin Gelecegi
Mana Coin Gelecegi

MANA ve LAND Nedir?

MANA, Decentraland’ın sanal dünyadaki tüm işlemleri kolaylaştıran yerel kripto para birimidir. Ayrıca, her MANA sahibine Decentraland’ın Merkezi Olmayan Otonom Organizasyonunda (DAO) oy hakkı sağlar.

Yönetişimde yer almak için kullanıcıların MANA’larını paketlenmiş MANA’ya (wMANA) dönüştürmeleri ve DAO’da kilitlemeleri gerekir. Her wMANA, yönetişim tekliflerinde bir oyu temsil eder. Decentraland’ın bir DAO üyesi olarak, oyun içi ve organizasyonel politikalarda doğrudan oylama gibi yönetime katılma gücüne sahipsiniz. LAND, Decentraland oyununda edindiğiniz NFT varlıklarıdır, oyun dünyasında etkileşime girdiğiniz ortamdır. Bir arsa satın alır almaz seçenekleriniz sınırsızdır. Oyunlar, uygulamalar ve hatta dinamik 3B senaryoların tümü arazinizde oluşturulabilir.

Önerilen İçerik :   Türkiye'de Olmayan Online İş Fikirleri

Decentraland’a Girmek

Lansmanından bu yana Decentraland, Coca-Cola, Samsung, Domino’s ve Dolce&Gabbana gibi büyük küresel markaların ve diğerlerinin bir kombinasyonunu içeren benzersiz bir şekilde sürükleyici bir deneyim sunuyor.

Minecraft ve Roblox gibi sanal alan tarzı oyunların (“korumalı alan” formatında açık dünya haritası) ya da The Sims veya Second Life gibi Sosyal Simülatörlerin hayranıysanız ve Web3’te benzer oyunlar arıyorsanız, metaverse senaryosundaki en başarılı projelerden biri olan Decentraland’ı kesinlikle duydum. 2015 yılında geliştirilen Decentraland, 2017 yılında piyasaya sürüldü ve türünün ilk merkezi olmayan dijital dünyası ve en büyük oyunlarından biri oldu. The Sandbox’a (segmentte tanınan başka bir oyun) çok benzeyen, oynaması ücretsiz, kazanmak için oyna ve kazanmak için oluştur oyunudur.

İki oyunu farklı kılan şey, Decentraland’ın daha rafine bir grafik çözünürlüğüyle oyuncular arasındaki sosyalliğe daha fazla odaklanması, The Sandbox’ta ise odak noktasının oyun eylemine odaklanarak Voxels’e dayalı yapısını daha az çekici hale getirmesidir.

Ethereum Blok Zinciri üzerinde çalışan Decentraland, şu anda yalnızca PC’ler tarafından desteklenmektedir ve doğrudan Tarayıcıdan indirilebilir veya çalıştırılabilir. Herhangi bir tarayıcıda oynamak mümkün olsa da, geliştiriciler maksimum performans için Brave, Chrome veya Firefox kullanmanızı önerir. “Ağır” bir oyun olduğu için, oyunun yürütülmesi sırasında makinenin potansiyelinin tamamen tarayıcıya yönlendirilmesi de önerilir.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir