Pasif Gelir Nedir? İnternetten Pasif Gelir Nasıl Kazanılır?

Enflasyon şu anda 40 yılın en yüksek seviyesinde ve hemen hemen her şeyde fiyatları yukarı doğru gönderiyor. Dikkatli bütçe yapmak bazıları için yardımcı olabilirken, bu yeterli olmayabilir. Bu teknedeyseniz – veya sadece biraz finansal stresi azaltmak istiyorsanız, ikinci bir pasif gelir akışı oluşturmayı düşünebilirsiniz. Neyse ki, internet bunu düşündüğünüzden daha kolay hale getiriyor. Herhangi bir özel eğitim almadan çevrimiçi para kazanmanın düzinelerce yolu vardır. Pasif bir gelir akışı yaratmak mı istiyorsunuz? İşte ekstra para kazanmanın yolları;

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Pasif Gelir Nedir?

Pasif gelir, geleneksel bir işverenden başka bir yerden elde edilmesi ve sürdürülmesi için minimum çalışma gerektiren aktif kazanılmamış gelir olarak tanımlanır. Pasif gelir kaynakları, yatırım fonlarına yatırım yapmayı, çevrimiçi ürün satmayı, sitelerde çevrimiçi kurslar vermeyi veya kazananın katılmak zorunda olmadığı diğer yan koşuşturmaları içerir.

Bir Blog Başlatın

Bloglar bugünlerde sadece eğlence için değil. Doğru yapıldığında oldukça para kazanan olabilirler. Anahtar, nişinizi seçmek, hedef kitlenizi oluşturmak ve ardından blogdan para kazanmaktır. Bunu, birisi para kazandıran bir bağlantıyı tıkladığında veya blogunuzda tanıtılan bir ürünü satın aldığında size komisyon kazandıran bağlı kuruluş pazarlaması aracılığıyla yapabilirsiniz. Ayrıca sitenizde reklam satmayı ve görüntülemeyi de deneyebilirsiniz. İkincisine başlamak için Google Adsense gibi bir araç kullanabilirsiniz.

Internetten Pasif Gelir Nasil Kazanilir
Internetten Pasif Gelir Nasil Kazanilir

Çevrimiçi Anketlere Katılın

Fikrinizi vermek ve pazar araştırmasına katılmak da internetten para kazanmanın kolay bir yolu olabilir. Daha popüler anket sitelerinden bazıları arasında Survey Junkie, Swagbucks, OneOpinion, Opinion Outpost ve Ipsos iSay bulunmaktadır. Unutmayın: Bunlar çok büyük kazançlar getirmeyecek. Swagbucks, üyelerinin günde yaklaşık 1 ila 5 dolar kazandığını söylüyor. Bu nedenle, başlamadan veya herhangi bir çevrimiçi ankete katılmayı taahhüt etmeden önce araştırmanızı yapmanız önemlidir.

Önerilen İçerik :   Stop Loss Nedir Nasıl Yapılır?

Bir Çevrimiçi Mağaza Başlatın

Yaratıcı biriyseniz, bir Etsy mağazası açabilirsiniz. Etsy satıcıları mücevher ve giyimden sanat eserlerine, davetiyelere, bahçe tabelalarına ve daha fazlasına kadar her şeyi sunar. Tarzınız bu değilse, bir stoksuz satış mağazası açabilirsiniz. Bu stratejiyle, esasen bir vitrin işletiyorsunuz. Bir müşteri sipariş verdiğinde, o ürünü üçüncü bir taraftan (genellikle bir üretici, satıcı veya toptancı) sipariş eder ve doğrudan müşteriye gönderirsiniz. Shopify,  başlamak için kullanabileceğiniz eksiksiz bir stoksuz satış kılavuzuna sahiptir (ve onların platformunu mağazanızı oluşturmak için de kullanabilirsiniz).

Bir Konser-Çalışma Platformuna Kaydolun

Çevrimiçi konser çalışması için tasarlanmış birkaç platform var. Örneğin, Amazon Mechanical Turk, dünya genelindeki işletmeler için küçük görevleri üstlenebileceğiniz bir yerdir. İçeriği denetlemeyi, ankete katılmayı veya sesi yazıya dökmeyi içerebilirler. Clickworker başka bir benzer platformdur veya metin yazarlığı, düzenleme veya grafik tasarım gibi belirli bir yeteneğiniz varsa, potansiyel müşterilerle bağlantı kurmak için Fiverr, Freelancer.com ve Upwork gibi serbest platformları kullanabilirsiniz.

Bir YouTube Kanalı Başlatın

YouTube içerik oluşturucuları çok para kazanabilir ve bu çok fazla uzmanlık gerektirmez. Hemen hemen her konuda nasıl yapılır veya açıklayıcı videolar oluşturabilir veya daha kişiselleşip videolara kendinizi koyabilirsiniz. Konunun uzmanlarıyla görüşebilir, ipuçları ve püf noktaları sağlayabilir veya hatta kendinizi çeşitli video, mobil veya masa oyunları oynarken gösterebilirsiniz. Önemli olan bir niş bulmak ve bir takipçi kitlesi oluşturmaktır. Ardından Google Ads’ü entegre edebilir,  YouTube İş Ortağı olabilir ve hatta üyelikler, canlı sohbetler ve aboneliklerden para kazanabilirsiniz.

Bir Transkripsiyonist Olun

Hızlı bir daktilo iseniz, nakit için çevrimiçi transkripsiyon yapmayı düşünebilirsiniz. Sadece ses dosyalarını dinlemeniz ve ardından duyduklarınızı yazmanız gerekecek. Parça başına ödeme alırsınız, yani ne kadar hızlı yazarsanız o kadar iyidir – en azından finansal olarak konuşursak. Rev.com, GoTranscript  ve  TranscribeMe, çevrimiçi transkripsiyon çalışmalarını bulabileceğiniz sitelerden sadece birkaçıdır.

Önerilen İçerik :   Türkiye'de Olmayan Online İş Fikirleri

Web Sitelerini ve Uygulamaları Test Edin

Kendinizi teknolojiden anlayan tiplerden mi istiyorsunuz? Öyleyse, yeni web sitelerini ve mobil uygulamaları test etmek ve aksaklıkları bulmak için ödeme alabilirsiniz. Örneğin UserTesting.com’da GoDaddy, Hello Fresh, HP, Subway ve Canva gibi markaların yeni sitelerini ve ürünlerini test edebilirsiniz. Güvenilir bir WiFi bağlantısına, mikrofona, bilgisayara veya mobil cihaza sahip olmanız yeterlidir ve çalışmaya başlayabilirsiniz. BetaTesting.com,  UserZoom ve Userlytics diğer benzer platformlardır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir