Silinen veya Devre Dışı Bırakılan Instagram Hesabı Nasıl Yeniden Etkinleştirilir?

Instagram kullanmaktan sıkılıp hesabınızı geçici olarak devre dışı bıraktınız mı? Evet, o zaman iyi haber şu ki, Instagram hesabınızı istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. Instagram hesabınızı bir anda kurtarmak için basit adımları izlemeniz gerekiyor. İşler her zaman kolay değildir, bazen bazı kuralların veya yönergelerin ihlali nedeniyle Instagram hesabınızı devre dışı bırakma eğilimindedir.   Paniğe gerek yok, instagram hesabım kapatıldı sorununu itiraz etmenize yardımcı olacak ayrıntılı bir yazı hazırladık.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Geçici Olarak Devre Dışı Bırakılan Instagram Hesabı Nasıl Yeniden Etkinleştirilir?

Instagram hesabınızı herhangi bir nedenle kapatmış veya bu sosyal koşuşturmacaya ara vermek zorunda kalmış olabilirsiniz. Instagram kapanan hesap açma için adımları izleyin;

Instagram’ı açın ve geçerli kimlik bilgileriyle giriş yapın. Instagram, devre dışı bırakılmış veyaBloke olmuş hesap. Emin olmak; hesabınız en az bir gün devre dışı kaldı çünkü insta’nın devre dışı bırakma sürecini tamamlaması ve sizi platformdan kaldırması zaman alıyor.

24 saat veya daha uzun süre geçmişse, doğru kimlik bilgilerini girerek kolayca tekrar giriş yapabilirsiniz. Hesabınızı geri yükleyemiyorsanız, Parolanızı sıfırlamanız gerekebilir. Yeniden etkinleştirildikten sonra, on gün daha devre dışı bırakamazsınız; bu en son güncellenen politikadır Tekrar giriş yaparken, Insta sizden cep telefonu numarası girmenizi ve güncellenmiş politikalarını tekrar kabul etmenizi isteyebilir.

Silinen Instagram Hesabını Kurtarma Adımları

Insta hesabınızı yanlışlıkla sildiyseniz, geri almak oldukça kolaydır.

 1. Insta’yı açın ve hesabınıza giriş yapın.
 2. IG kullanıcı adınızı alana girin ve “Oturum açmak için yardım alın” seçeneğini tıklayın, bu seçenek giriş düğmesinin yanındadır.
 3. Yeni bir sayfa açılacak ve “Girişte Sorun” ifadesini arayacaktır.
 4. Bu seçeneğin yardımcı olmaması durumunda “Yardım Gerekiyor” seçeneğini bulun ve yeni bir ekran açılacaktır.
 5. Hesabınızla bağlantılı e-posta adresini girin, bu şekilde hesabınıza tekrar erişim sağlayabilirsiniz.
 6. Ardından, kişisel, iş vb. gibi sahip olduğunuz hesap türünü girin. Hesabınızı kanıtlamak için buraya birkaç fotoğraf yükleyebilirsiniz. Eğer yoksa, önemli değil.
 7. Ardından, “hesabım saldırıya uğradı” seçeneğini tıklayın. “Herhangi bir ek ayrıntı açılır” başlıklı bir kutu. Gerekmiyorsa bile atlayabilirsiniz.
Önerilen İçerik :    Pazaryeri Entegrasyonlarının İşletmeler İçin Stratejik Avantajları

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra “Destek İste” seçeneğine tıklayın. Tüm prosedür tamamlandıktan sonra, 5. adımda verdiğiniz adrese bir e-posta alacaksınız. Bir e-postada, Insta hesabınızla ilgili birkaç ayrıntıya ihtiyacınız var. Bu doğrulama formuna kullanıcı adınızı, doğrulama kodunuzu, tam adınızı ve profil resminiz olabilecek net bir resminizi girin. IG tutamacınızda, kolayca görülebileceğiniz en az bir resminiz olduğundan emin olun.  Eğer aklınıza takılan bir soru varsa Pektaş Medya sitesi sizlere yardımcı olabilir. https://www.pektasmedya.com/instagram-kapanan-hesap-acma/ linke tıklayın ve Instagram hesap kurtarma hakkında daha fazla bilgi edinin.

YORUMLAR

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir