WooCommerce ile Ortaklık Programı Nasıl Oluşturulur?

Şu anda web siteniz WordPress üzerinden mi çalışıyor? Olma olasılığı son derece yüksek – şu anda WordPress kullanan 455 milyondan fazla site var ve W3Techs’e göre, şu anda bir İçerik Yönetim Sistemi veya CMS kullanan tüm web sitelerinin %63,5’ine güç sağlıyor. Bu inanılmaz derecede yüksek bir pazar payı ve WordPress kullanıyor olma ihtimalinizi çok daha yüksek kılıyor.

Peki ya bir satış ortaklığı programı oluşturmak istiyorsanız? Satış ortaklığı programları günümüzde son derece popüler ve kaliteli bir marka imajı oluşturmanın ve yeni müşteriler kazanmanın harika bir parçası olabilirler. WordPress üzerinde bir satış ortaklık programı oluşturabilir misiniz? Bunu yapmanın en iyi yolu nedir? WordPress’te satış ortaklık programı oluşturma ve yürütme hakkında bilmeniz gerekenleri burada bulabilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

WooCommerce ve Satış Ortaklığı

Satış ortaklığı, en popüler pazarlama türlerinden biridir. SEMrush Traffic Analytics’e göre yönlendirme trafiği, web sitesi trafiğinin üçüncü en büyük türüdür. Ayrıca, en yüksek ikinci trafik türü olan arama trafiği de satış ortaklığı pazarlamasından büyük ölçüde etkileniyor. Daha fazla müşteri edinmek, belirli bir marka imajı oluşturmak ve genel olarak daha fazla satış yapmak istiyorsanız satış ortaklığı en önemli seçeneklerden biridir.

Gelir ortaklığı pazarlamasının temel bileşeni markanızın adını duyurmaktır. Elbette doğrudan satış yapmak istiyorsunuz, ancak bundan da öte, bu satışların müşterilerini önemseyen güvenilir bir marka olduğunuzu göstermesini istiyorsunuz. Bunu yapabilirseniz, daha fazla insanın doğrudan web sitenizi ziyaret etmesini sağlama şansınız yüksektir, böylece satış ortağını tamamen atlarsınız, bu da artık satış ortağı komisyon maliyetlerini ödemek zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.

WooCommerce ile Ortaklik Programi
WooCommerce ile Ortaklik Programi

WordPress’te Manuel Olarak Satış Ortaklığı Programı Oluşturabilir miyim?

WordPress üzerinden manuel bir gelir ortaklığı programı oluşturabileceğiniz doğrudur. Bu, kendi başınıza başka bir gelir ortaklığı programı oluşturmak gibi olacaktır – bir tür kurum içi gelir ortaklığı takip sistemi geliştirecek, ardından bunu web siteniz aracılığıyla sahip olduğunuz kayıt süreci de dahil olmak üzere gerçek gelir ortaklığı programınızla entegre edeceksiniz.

Önerilen İçerik :   TikTok Satış Ortaklığı Pazarlama Stratejileri

Bu çok fazla iştir, çok zaman alır ve hatta çok pahalı olabilir. Bu genellikle yalnızca tüm bu işlemleri kendi bünyesinde gerçekleştirebilecek şirketler için geçerli bir seçenektir ve o zaman bile dünyanın en başarılı şirketlerinin çoğu e-ticaret yönetim platformlarını ve satış ortaklığı programı yönetim hizmetlerini kullanmaktadır.

WooCommerce’i Ortaklık Programınızın Başlangıç Noktası Olarak Kullanma

Tüm bu süreci kendi başınıza yapmaya çalışmak yerine, WooCommerce kullanmak çok daha iyi bir fikirdir. Bu aslında WordPress’in e-ticaret dünyasındaki uzantısıdır ve WordPress sitenizde bir e-ticaret mağazası işletmeyi planlıyorsanız WooCommerce kullanmanız gerekir.

Diğer rakipleri kullanmanın kesinlikle faydaları vardır ve birçoğunda bir ortaklık programı yürütebilirsiniz. Ancak, zaten WordPress’e sahipseniz, ki birçok kişi öyledir, WooCommerce kesinlikle en iyi seçeneğiniz olacaktır. WooCommerce üzerinde, satış ortaklığına dayalı çeşitli eklentiler de dahil olmak üzere birçok eklenti mevcuttur. İşte WooCommerce eklentilerinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak birkaç ipucu.

  • Eklentinizin WooCommerce ile gerçekten ortak olduğundan emin olun. Doğrudan ortaklıklar, entegrasyonunuzdan en iyi şekilde yararlanacağınız anlamına gelir.
  • Eklentinin ihtiyaçlarınız için yeterli raporlama sağladığından emin olun. E-ticaret ve genel reklamcılık alanında daha fazla bilgi her zaman daha iyidir.
  • Komisyonları hızlı ve kolay bir şekilde ödeyebildiğinizden emin olun. Kötü bir şekilde bir araya getirilmiş satış ortaklığı programlarını rahatsız eden en büyük şikayetlerden biri, bunları yürüten kuruluşların zamanında ödeme yapmamasıdır. Hızlı ve kolay ödeme yapmak çok önemlidir.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir