CHZ Coin Nedir, Geleceği ve Yorumları

Kripto para birimi Chiliz (CHZ), hayran jetonları dünyası için önemlidir. Spor kulüplerinin etrafındaki birçok jeton, Chiliz’i standart olarak kullanır. Arkasında Chiliz blok zinciri ve “Socios” platformu var. Chiliz’in geçmişini ve nasıl yatırım yapabileceğinizi açıklıyoruz.

Spor ve hayran katılımı alanlarında şu anda hiçbir kripto para birimi Chiliz Token (CHZ) kadar büyük bir rol oynamamaktadır. Bu token, Socios ekosisteminin yakıtı ve birçok hayran kripto para biriminin temelidir. Bunlara Paris Saint-Germain (PSG) veya FC Barcelona (BAR) gibi çeşitli futbol kulüplerinin jetonları dahildir. İsviçre kulübü BSC Young Boys bile artık bir kripto para birimi olan kendi YBO jetonunu çıkarıyor. Ancak Chiliz ile çalışan Formula 1 taraftar jetonları da var.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Chiliz Jetonu ve Socios.com’un Rolü

Chiliz, ABD ve İngiltere de dahil olmak üzere dünya çapında mevcuttur: Taraftar tokenlarının ana merkezi Socios.com’dur. Taraftarlar platformda Chiliz’i satın alabilir ve ardından bu kripto para birimini ilgili hayran belirtecine dönüştürebilir. Diğer kripto para birimlerine (örneğin, Bitcoin veya Ethereum) benzer şekilde, Chiliz de risklerin dikkate alınması gerekmesine rağmen bir fiyat artışı üzerinde spekülasyon yapmak için tutulabilir. Socios.com yalnızca Chiliz ile ticaret yapmakla kalmaz. Web sitesi ve uygulama aynı zamanda çeşitli hayran hediyelerinin sağlayıcısıdır. Uygulama aynı zamanda hem hayran tokenleri hem de Chiliz tokenleri için bir cüzdan görevi görüyor.

CHZ Coin Nedir
CHZ Coin Nedir

Chiliz’i Socios’tan Satın Almak – Nasıl Çalışır?

Chiliz’i satın almak, Socios’ta mümkün olduğunca kolay hale getirilmiştir (Socios kılavuzumuza ve eğitimimize bakın). Ne de olsa, blockchain ve kripto para birimleri ile hiç ilgisi olmayan hayranları çekmek istiyorlar. Tüm alım satımlar uygulamada yapılır ve şu şekilde yapılır:

  1. İlk önce uygulamayı akıllı telefona indirin
  2. Ardından, telefon numaranızı girerek kaydolun. Socios size bir aktivasyon kodu gönderecek
  3. Girin ve bir kullanıcı adı ve bir e-posta adresi girerek kaydı tamamlayın
  4. Ardından “Cüzdan”a ve ardından Chiliz’e tıklayın. Şimdi “yükle” ye tıklayın. Buraya daha sonra kripto para birimini satın almak istediğiniz tutarı girin.
Önerilen İçerik :   İnternetten Acil Para Kazanma Yöntemleri

Tüm sürecin nasıl olduğunu bilmek istiyorsanız: Bir Socios rehberi yazdık. Sanat NFT’leri için bir bağ da mevcuttur.

Chiliz Projesinin Arkasında Kim Var?

“Chiliz” şirketi 2012’den beri Mediarex Group’un bir parçası olarak varlığını sürdürüyor. Malta merkezli grup, öncelikle spor ve eğlence sektörlerine hizmet vermektedir. Blok zinciri ve kripto para birimi üzerindeki çalışmalar 2018’de başladı ve ilk ortakları arasında Juventus Turin futbol kulübü var. Kulübün taraftar tokeni, Aralık 2019’da ilk kez takas edilmesine izin verdi. Ardından, Socios birçok kulüple daha fazla ortaklık kurdu. Şirketin CEO’su Alexandre Dreyfus’tur. Kripto adamı daha önce diğerlerinin yanı sıra çevrimiçi bir poker şirketi olan Chiligaming’den sorumluydu. Ayrıca, çevrimiçi poker ve spor bahisleri için bir Fransız web sitesi olan WINAMAX’ın başkanı ve kurucu ortağıydı.

Chiliz Token Tam Olarak Nedir?

Kripto para birimi Chiliz (CHZ), Chiliz ağının bir tokendir. Chiliz, taraftar tokenlerinde merkezi bir rol oynuyor. Bir token olarak Chiliz, blok zincirinde özel bir amaca hizmet eder: Chiliz, Fungible Olmayan Taraftar Token olan bir NFT ile değiştirilebilir. Kripto para birimi, Bitpanda veya Coinbase gibi büyük borsalar aracılığıyla alınıp satılabilir.

Chiliz (CHZ) Nereden Satın Alınır?

Chiliz’i çeşitli çevrimiçi ticaret platformlarında satın alabilirsiniz. Örneğin, taraftar jetonu uygulaması Socios’ta. Orada, kripto para birimi Taraftar Tokenları ile değiştirilebilir. Bitpanda, Coinbase veya Binance gibi borsalarda hala CHZ alabilirsiniz.

Chiliz’in Hisse Fiyatı Gelecekte Tekrar Yükselecek Mi?

Genel olarak kripto para birimlerinin fiyatının tekrar artması muhtemeldir. O zaman Chiliz jetonunun fiyatı da aynı şeyi takip edecek. Bununla birlikte, bu kripto para birimi, genel pazardan bağımsız olarak değer kazanma potansiyeline de sahiptir. Bu, NFT’lere ve hayran jetonlarına yönelik artan taleple sağlanır. Ancak, fiyat kayıplarının olağan riskleri her zaman devam eder.

Önerilen İçerik :   Stok Fotoğrafçılığı İle Nasıl Para Kazanılır?

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir